Sprzedaż: 603 33 88 22
Dział obsługi klienta: 782 416 120

Brak wymaganych przepisami prawa przeglądów technicznych wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa domowników zamieszkujących daną nieruchomość. Aby spać spokojnie i uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto poznać praktyczne wskazówki dotyczące przeglądu kominiarskiego. Jak powinien wyglądać przegląd kominiarski? Kiedy i komu zlecić taki przegląd techniczny? Jakie są kwestie prawne i ubezpieczeniowe związane z brakiem aktualnego przeglądu kominiarskiego? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

Najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia. W przypadku wyjazdu do europejskiego kraju ich rekomendowana suma gwarantowana powinno oscylować w okolicy 30 tysięcy euro. Ubezpieczenie turystyczne jest ochroną na czas wyjazdu zarówno krajowego, jak i zagranicznego. Generalnie zapewnia pokrycie kosztów leczenia i chroni w razie nieszczęśliwych wypadków. Polisę można oczywiście rozbudowywać o dodatkowe elementy, aby zapewnić maksymalną ochronę. Przed zakupem pakietu należy jednak dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

W ostatnich czasach bardzo dużo mówi się o inteligentnych domach, ale co to właściwie oznacza? Co zrobić, aby dom stał się inteligentny i co dzięki temu można zyskać? Obecnie wyposażamy swoje domy w coraz to nowocześniejsze urządzenia, jak na przykład innowacyjne AGD, duże i płaskie telewizory, a także systemy audio, które porównywane są do kinowych. Niestety, wciąż z tych nowinek technologicznych korzystamy w tradycyjny, niezbyt efektywny i efektowny sposób. Należy bowiem wiedzieć, że nowoczesny dom, to inteligentny dom, który między innymi pozwala obniżyć rachunki, czy też wyręcza nas w wielu zadaniach.

Bariery podczerwieni są jednymi z najskuteczniejszych elementów domowych systemów alarmowych. Przydają się one w szczególności osobom, które posiadają dom, magazyny, czy przedsiębiorstwa. Na rynku są dostępne również bariery podczerwieni do zastosowania wewnątrz budynków. Aktywne urządzenia są przykładem efektywnego systemu zabezpieczeń typu barierowego. Składają się one z dwóch elementów - wiązki podczerwieni o częstotliwości 750 - 2500 nm przesyłanej przez nadajnik do odbiornika. Powszechnie stosuje się je do zabezpieczania ogrodzeń, posesji czy bram wjazdowych. Bezprzewodowe bariery podczerwieni mogą z powodzeniem chronić wnętrza nieruchomości, dzieła sztuki oraz wartościowe kolekcje. W jaki sposób działają te urządzenia?

Manipulatory do systemu alarmowego w domu pełnią bardzo istotną funkcję. To właśnie przy ich pomocy można manualnie kontrolować cały alarm zamontowany w domu jednorodzinnym, a także w firmie. Zmiana ustawień systemu może odbywać się przy wejściach do budynków, ważnych pomieszczeniach i przy innych newralgicznych punktach. Manipulatory systemu alarmowego nazywane są także klawiaturami i są najbardziej wyeksponowanym elementem zabezpieczeń danej nieruchomości. Umieszczane przy drzwiach wejściowych pozwalają na sterowanie całym systemem, włączenie i wyłączanie alarmu. Poza tym nowoczesne urządzenia mogą odpowiadać także za szereg innych zadań. Obecnie na rynku najczęściej spotyka się manipulatory LCD lub LED, a także z wbudowanym ekranem dotykowym.

VIN to numer identyfikacyjny pojazdu, który nie tylko przydaje się do sprawdzenia historii samochodu, ale także do jego ubezpieczenia w szczególnych przypadkach. W jakich sytuacjach można podpisać umowę na ubezpieczenie OC na podstawie numeru VIN? Jak nieuczciwi handlarze pojazdów używanych wykorzystują możliwość zakupu OC na VIN?

Każdy pojazd podlegający obowiązkowi rejestracji w Polsce musi mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli popularne OC. Ważna polisa chroni kierowcą przed ponoszeniem odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody podczas spowodowania kolizji. Czy jednak osoba kupująca samochód może odsunąć w czasie płatność za składkę ubezpieczenia OC, jeśli polisa wykupiona przed obecnego właściciela samochodu jest cały czas ważna? Czy ubezpieczenie przechodzi automatycznie na nowego nabywcę pojazdu?

Domki rekreacyjne, zarówno te samodzielne, jak i znajdujące się na terenie ogródków działkowych, bardzo często bywają łupem złodziei i włamywaczy. Ich aktywność nasila się szczególnie w okresie poza sezonem, gdy nikt na bieżąco nie dogląda domków. Ludzie najczęściej wybierają działki położone na terenach mało zaludnionych, malowniczych - pod lasem lub nad jeziorem. Wspaniale jest odpoczywać w zacisznym miejscu, ale niezwykle istotne jest to, aby odpowiednio jest zabezpieczyć. System alarmowy wraz z kamerami monitoringu to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi. Jaki alarm wybrać na działkę?

Wszystkie systemy alarmowe mają za zadanie informować właścicieli domów jednorodzinnych i ich posesji o zaistniałym zagrożeniu. Wybierając odpowiedni system należy przede wszystkim zastanowić się jaka forma zasilania będzie najlepszą opcją i jednocześnie niezawodną. Wszystkie rodzaje systemów alarmowych emitują sygnały świetlne i dźwiękowe, ale mogą także wysyłać wiadomości SMS do wcześniej określonych osób. I choć różnią się sposobem zasilania, to jednak nie zmienia to ich efektywności. Proponowane na rynku rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego przed zakupem wybranego alarmu warto dokładnie poznać specyfikację systemów bezprzewodowych, przewodowych i hybrydowych.

Czujniki ruchu są bardzo przydatnymi urządzeniami, które wykorzystywane są w instalacjach jako część systemów alarmowych, robotów, czy oświetleń. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych rodzajów czujek są modele na podczerwień - PIR. Zapewniają one bardzo skuteczną ochronę domowników i mienia. Wykorzystując wiązkę światła podczerwonego cechują się wysoką efektywnością działania, podnosząc tym samym komfort życia użytkowników. Czujki PIR zaliczają się do pasywnych czujników ruchu i świetnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Jak działają i gdzie je zainstalować?

Technologie cyfrowe mocno zmieniły rynek monitoringu, aczkolwiek nie wyparły całkowicie starych i sprawdzonych rozwiązań. Bardzo często monitoring cyfrowy przedstawiany jest jako przeciwieństwo analogowego, jednak nie jest to prawidłowe podejście, ponieważ oba rodzaje monitoringu mają swoje wady i zalety, a poszczególne rozwiązania nadają się monitorowania innych obiektów. Zanim jednak wybierze się monitoring do własnego domu, warto dowiedzieć się więcej na temat technologii analogowej i cyfrowej. Który monitoring jest lepszy? Jak działa monitoring cyfrowy i analogowy?

Jak sprawdzić, czy konkretne auto jest ubezpieczone? Jest to jeden z najczęstszych dylematów, z którym borykają się uczestnicy kolizji drogowych i osoby chcące kupić samochód używany. W jaki więc sposób można zweryfikować ważność polisy OC? Czy da się to zrobić przez Internet? Z pomocą wszystkim przychodzi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, na którego stronie można znaleźć najważniejsze informacje.

Z roku na rok przybywa mieszkań na wynajem, ponieważ jest to opłacalny sposób lokowania swoich finansów. Z kolei lokatorom pozwala uzyskać mieszkanie, które jest w zasięgu jego możliwości finansowych lub aktualnej sytuacji życiowej. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nieruchomość po wynajmie nie jest w najlepszym stanie lub uległa w międzyczasie zalaniu, czy też pożarowi. Dlatego też coraz częściej można zaobserwować sytuacje, w których zarówno najemcy, jak i właściciele mieszkań decydują się na wykupienie polisy OC. Ubezpieczenie właściciela mieszkania i osoby wynajmującej lokum powinno być odrębnymi polisami dla każdej ze stron. Wpływ na to mają różne potrzeby najemcy i wynajmującego, a także formy zabezpieczenia się na przyszłość. Jak zatem powinno wyglądać ubezpieczenie wynajmującego mieszkanie?

Mieszkanie lub dom to najbardziej wartościowy składnik majątku, co sprawia, że jego utrata razem z całą zawartością, czy też uszkodzenie, mogą odbić się w sposób znaczący na domowych finansach. Dlatego też warto pomyśleć nad wykupieniem polisy, która będzie chroniła nieruchomość od różnych zdarzeń, których skutki mogą być bardzo dotkliwe. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia wbrew pozorom nie jest łatwy i wymaga szerszego rozeznania w tym temacie. Jaką polisę wykupić? Na co zwrócić uwagę? Jakie korzyści niesie ze sobą ubezpieczenie domu i mieszkania?

Celem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pracodawcy jest ochrona przedsiębiorcy przed skutkami roszczeń finansowych, które zgłaszane mogą być przez pracowników, wskutek szkód przez nich doznanych podczas wypadku przy pracy. Inaczej mówiąc, pracodawca w trakcie podpisywania umowy z nowo zatrudnioną osobą ponosi za nią odpowiedzialność, gdy ta wykonuje polecone czynności. Bez względu na charakter prowadzonej działalności warto zdecydować się na polisę OC pracodawcy, która może uchronić przed koniecznością wypłacenia odszkodowania pracownikowi, gdy ulegnie wypadkowi. Jakie jest zakres ubezpieczenia OC pracodawcy? Jakie korzyści niesie to świadczenie?

Wypadek drogowy może przydarzyć się każdemu. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, a konsekwencje takiego zdarzenia mogą być tragiczne. Warto zatem odpowiednio się zabezpieczyć, a najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie NNW. Nie każdy kierowca potrafi sobie poradzić z finansowymi konsekwencjami, jakie go czekają po wypadku. Może on jednak zagwarantować sobie i swoim pasażerom jednorazowe odszkodowanie, a także pieniądze na rehabilitację i leczenie. Dzięki ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwego wypadku większość kwestii zostaje rozwiązana przez ubezpieczyciela, co znacznie ułatwia życie kierowcy. Dlaczego jeszcze warto wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków?

Lokalizator GPS to jedna z metod dbania o bezpieczeństwo samochodu. Szczególnie przydatny staje się on w przypadku wyjazdów wakacyjnych, ale równie dobrze spełnia swoją funkcję na co dzień. Pojazd pozostawiony w nieodpowiednim miejscu może stać się łupem złodziei, którzy wykorzystują każdą możliwą okazję, aby nielegalnie się wzbogacić. Dzięki zamontowaniu lokalizatora GPS można bardzo szybko namierzyć skradzione auto. Jak działa takie urządzenie? Dlaczego jeszcze warto je zamontować w swoim samochodzie?

Jednym z podstawowych sposobów ochrony domu i jego mieszkańców oraz mienia jest zamontowanie kamery do monitoringu. Ważne jest jednak to, aby wybrać urządzenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Na rynku dostępnych jest cała masa kamer bezprzewodowych, które różnią się od siebie wieloma parametrami i właściwościami. Część z nich może gwarantować wysokiej jakości obraz tylko w dzień, inne natomiast mogą nagrywać obraz w wysokiej rozdzielczości również w nocy. Jak więc wybrać model kamery IP, który będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Zdalny dozór wizyjny jest jedną z najczęściej wybieranych usług, które dostępne są w ofertach agencji ochrony. Ponadto rozwija się ona w dynamicznym tempie, dzięki czemu klienci mają możliwość korzystania z najnowszych technologii. Zalety zastosowania zdalnego monitoringu wizyjnego są widoczne dopiero w momencie jego prawidłowej instalacji. Na co zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełnić podczas wyboru systemu dozoru wizyjnego?

Mimo nieustannego rozwoju technologii, która i tak jest już na bardzo zaawansowanym poziomie, nie jest ona w stanie uchronić człowieka przed wypadkami. Ilość losowych zdarzeń, w których uszkodzone zostają pojazdy, a ludzie doznają uszczerbku na zdrowiu, jest stale bardzo wysoka. Przed znaczną częścią z nich można się uchronić poprzez odpowiednie postępowanie, jednak wypadki zdarzają się z różnych przyczyn, nie zawsze od nas zależnych. Gdy wystąpią niebezpieczne sytuacje, to zazwyczaj pociągają one za sobą dodatkowe wydatki, które związane są z leczeniem lub rehabilitacją. Ratunkiem okazuje się wtedy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Czym jest polisa NNW? Na czym ona polega i jak wybrać najkorzystniejszą ochronę?

Przy zakupie nieruchomości bardzo często pojawia się pytanie, czy jej ubezpieczenie jest faktycznie konieczne? Wszystko zależy dla kogo, ale można zauważyć, że Polacy coraz częściej decydują się na taki krok. Pewne jest jednak to, że kupno ubezpieczenia domu lub mieszkania jest wymagane w przypadku inwestycji wspartej kredytem hipotecznym. Okres, w jakim należy opłacać polisę jest równy okresowi kredytowania, a więc najczęściej jest to od 20 do 30 lat. Dlaczego banki wymagają wykupu ubezpieczenia? Czy ubezpieczeniu podlega tylko mieszkanie, czy również dom?

Zapewnienie bezpieczeństwa w domu jego mieszkańcom to priorytet. W szczególności, jeśli chodzi o budynki jednorodzinne, które zdecydowanie częściej narażone są na ataki włamywaczy. Poza monitoringiem domu i otaczającego go terenu warto jeszcze zadbać o bezawaryjny system alarmowy. Jego obecność może działać odstraszająco na nieproszonych gości, a także w miarę szybko zareagować, gdy dojdzie już do włamania. Na co zwrócić uwagę wybierając instalację alarmową do domu? Co kupić, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom?

Od 1 grudnia 2021 roku obowiązuje nowy system poboru opłat drogowych za przejazdy na odcinkach autostrad A2, A4 i A18 oraz dróg krajowych i tras szybkiego ruchu. W głównej mierze jest on skierowany do kierowców samochodów powyżej 3,5 tony. Mogą z niego korzystać również właściciele motocykli i samochodów osobowych, czy mniejszych dostawczych. Czym jest E-TOLL? Jak działa i jak zarejestrować się w nowym systemie poboru opłat drogowych?

Ubezpieczenie grupowe jest jednym z dodatków pracowniczych, które zaliczają się do grupy pozapłacowych i zapewniają dodatkową ochronę ubezpieczeniową. Ubezpieczenia tego typu to jeden z najpopularniejszych produktów, do którego przystąpić może każda osoba zatrudniona. Jest to podstawowy dodatek pozapłacowy, który zapewnia dodatkową ochronę ubezpieczeniową w przystępnej cenie. Należy być jednak świadomym tego, że ubezpieczenia grupowe w pracy mają też swoje wady. Biorąc pod uwagę popularność tego produktu finansowego warto wiedzieć, czym on jest i na jakich zasadach funkcjonuje.

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera obejmuje ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków, które zaistniały w związku z poruszaniem się pojazdów. Polisa NNW obejmuje zarówno zdrowie, jak i życie uczestników zdarzenia. Jeśli zdarzy Ci się spowodować wypadek to za uszkodzone bądź zniszczone auto zostanie Ci wypłacone odszkodowanie z autocasco. W przypadku pojawienia się do tego trwałego uszczerbku na zdrowiu wszystkie konsekwencje finansowe pokryje ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Korzystanie z usług firmy ochroniarskiej, w skład których wchodzi ochrona osób i mienia, to jedna z najskuteczniejszych form poprawy naszego bezpieczeństwa, a także posiadanego dobytku. Poza montażem systemów alarmowych oraz monitoringu do usług firmy ochroniarskiej należy dodać jeszcze działania patroli interwencyjnych. Jak wygląda praca grupy interwencyjnej? W jaki sposób może Cię ona ochronić?

Kamery termowizyjne mają szerokie spektrum zastosowania. Jednym z nich jest pomiar temperatury ciała, jednakże od razu należy zaznaczyć, że nie każdy model tego urządzenia będzie się do tego nadawał. W przypadku większości kamer trzeba także uwzględnić błąd pomiarowy, a te, które mogą być wykorzystywane do dokonywania pomiarów muszą spełniać odpowiednie warunki. W dzisiejszych czasach kamery termowizyjne stały się jeszcze bardziej przydatne ze względu na pandemię koronawirusa.

Kamery z serii BCS Point, czy BCS Line to obecnie jedne z najlepszych rozwiązań do monitoringu wizyjnego. Sam producent stara się nieustannie rozwijać swoje technologie, czego efektem są produkty z innowacyjnymi rozwiązaniami. Na rynku pojawiła się nawet seria Nightcolor, która zapewnia kolorowy obraz w nocy. Jak to możliwe? Jak działa taka technologia?

Bezprzewodowy system alarmowy zaopatrzony jest w nowoczesne technologie, które pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa domowników. Sama instalacja z pewnością przykłada się do większego poczucia bezpieczeństwa, odstrasza intruzów, ale powinna ona być odpowiednio skonfigurowana. Dodatkowo jej zadaniem powinno być ostrzeganie mieszkańców przed różnymi innymi zagrożeniami, nie tylko włamaniem. W skład kompleksowego systemu alarmowego wchodzi czujnik dymu, gazu, czujki ostrzegające przed zalaniem, a także zabezpieczenia antywłamaniowe.

Sygnalizatory alarmowe akustyczne i optyczne, a także akustyczno-optyczne wykorzystywane są do informowania właścicieli o wykrytym zagrożeniu. Bez sygnalizatorów systemy zabezpieczeniowe byłyby kompletnie bezużyteczne. Sygnalizatory alarmowe są więc nieodłącznym elementem wyposażenia każdego systemu zabezpieczenia obiektu. Sygnalizator akustyczny informuje o wykrytym zagrożeniu poprzez emisję sygnału dźwiękowego. Ten z kolei pełni również funkcję odstraszającą. Sygnalizacja optyczna nie wydaje dźwięku, ale informuje o powstałym zagrożeniu poprzez światło. Najczęściej są to wbudowane diody LED lub palniki ksenonowe. Jak działają i czym się różnią poszczególne rodzaje sygnalizatorów?

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że kamery analogowe są coraz częściej wypierane z rynku na rzecz nowych rozwiązań cyfrowych. Nie zmienia to jednak faktu, że monitoring analogowy ma jeszcze sporo do zaoferowania swoim użytkownikom. Za instalacją takiego systemu odpowiada głównie jego niska cena. Monitoring oparty na kamerach ma jednak swoje wady i zalety, zresztą podobnie jak rozwiązania cyfrowe. Zanim zdecydujesz się na droższy system IP, sprawdź, czy opcja znacznie tańsza nie będzie dla Ciebie w pełni wystarczająca. Jak działa kamera analogowa? Jakie ma wady i zalety?

Wybór odpowiedniego systemu monitoringu to podstawa, jeśli chcemy zadbać o ochronę naszego domu i mienia. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które dostosowane do naszych preferencji z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu poczucia naszego bezpieczeństwa. Jeszcze do niedawna panowała opinia, że nastąpił końcowy podział na rynku monitoringu na rozwiązanie cyfrowe IP i analogowe. Obecnie do wyboru mamy jeszcze monitoring HD-SDI, czy HD-TVI. Co wybrać?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów kamer do monitoringu wizyjnego. Wśród wszystkich dostępnych urządzeń w szczególności wyróżniają się dwa - kopuła klasyczna i ścięta. Są to typy kamer, które wyglądają bardzo podobnie, ale poszczególne funkcje ich budowy różnią się od siebie i mogą być znaczne dla monitorowanego obszaru. Znajomość tychże różnic może pomóc dobrać odpowiednie urządzenie, które będzie spełniało Twoje wymagania. Kamera kopułkowa to świetne rozwiązanie, które bardzo dobrze wpasuje się niemal w każde otoczenie. Warto również wiedzieć, jak prawidłowo ją zamontować, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

Monitoring danego obszaru jest możliwy w nocy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i przede wszystkim dobrze dobranym kamerom. Urządzenie, które może pokazywać dobrej jakości obraz w ciemności to podstawa do stworzenia efektywnego systemu monitoringu. Kamery, które mają funkcję trybu nocnego rejestrują czytelny obraz bez względu na to, czy poziom oświetlenia monitorowanego obszaru jest duży, czy też nie. Dzięki temu włamywacze nie kryją się w ciemnościach, a ich wizerunek jest bardzo dobrze widoczny. Wysokiej jakości kamery do monitoringu całodobowego pozwalają na dostrzeżenie szczegółów na nagraniu, które zostało zarejestrowane w trakcie nocy. Jak wybrać odpowiednią kamerę do nagrywania obrazu w nocy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przywiązuje szczególną uwagę do bezpieczeństwa swojej rodziny i mienia w domu. Z pewnością już nie raz zastanawiałeś się nad ochroną swojego domu i rzeczy, jakie się w nim znajdują. Dobrą formą zabezpieczenia nieruchomości jest montaż systemu alarmowego. Wiele osób błędnie myśli, że wiąże się to z dużym wydatkiem, choć w rzeczywistości jest to tańsze rozwiązanie, jeśli nie posiadasz odpowiedniego budżetu na skorzystanie z usług ochrony doraźnej i grupy interwencyjnej.

Skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem i napadem to obok instalacji monitoringu montaż niezawodnego systemu alarmowego. Wytrzymałe zamki w drzwiach, rolety antywłamaniowe, mimo że stanowią trudną przeszkodę dla przestępcy, to w praktyce tylko opóźniają jego dostanie się do budynku. Wybór odpowiedniego systemu alarmowego nie jest prosty i przed jego zakupem należy poradzić się specjalisty.

Posiadanie floty samochodów służbowych w firmie to spore udogodnienie, ale także duże wydatki. Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, co zrobić, aby zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdów firmowych. Jedną z najskuteczniejszych metod jest inwestycja w nowoczesne rozwiązanie, jakim jest montaż systemu GPS w autach. Dzięki niemu można zmniejszyć liczbę pokonywanych kilometrów w aspekcie optymalizacji tras. Jakie jeszcze korzyści daje optymalizacja tras przejazdów?

Zamek szyfrowy do domu to rozwiązanie, które może zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa. Technologie szyfrowania elektronicznego funkcjonują już od dawna w obiektach o wyższych standardach zabezpieczeń. Chronią one między innymi strefy ograniczonego dostępu, urządzeń do przechowywania tajnych danych, czy też depozytów. Od kilku lat można zauważyć je także w domach jednorodzinnych i na klatkach bloków mieszkalnych, gdzie chronią przed dostępem niepożądanych osób do środka budynku. Jak działa zamek szyfrowy? Czy warto go montować w swoim domu?

Kradzieże samochodów zdarzają się z roku na rok coraz częściej. Na szczęście postęp technologii sprawia, że na rynku dostępne są rozwiązania pozwalające uchronić się przed takim zdarzeniem. Czy obawiasz się, że Twoje auto może być łatwym łupem złodziei? Chcesz poznać skuteczne sposoby na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą? Sprawdź, jak możesz sobie pomóc!

Statystyki kradzieży w aut z roku na rok rosną, co nie napawa optymizmem właścicieli samochodów. Złodzieje czują się coraz pewniej, a to za sprawą technologii, jakich używają do tego, aby ukraść auto. Oznacza to, że zdecydowanie trudniej jest się chronić przed takim zdarzeniem, ale można skutecznie pokrzyżować plany złodziei przy pomocy innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest namierzanie satelitarne, które możliwe jest przy użyciu bardzo prostego urządzenia, przeznaczonego do montażu w samochodzie.

Lokalizatory GPS stają się urządzeniami coraz popularniejszymi. W szczególności zdobywają one uznanie wśród właścicieli firm transportowych oraz posiadających własną flotę pojazdów. Żyjemy też w czasach, w których każdy o każdym chce wszystko wiedzieć - matka chciałaby wiedzieć, gdzie przebywa i co robi jej dziecko, a szef mieć kontrolę nad pracownikami i ich podróżami służbowymi autami. Jakie korzyści wynikają z użytkowania lokalizatorów GPS? Jak działa takie urządzenie i jakie ma zastosowanie?

Nieekonomiczna jazda, zjazd z zaplanowanej trasy i niezaplanowany postój, to tylko kilka bolączek firm, które zatrudniają zawodowych kierowców. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat swoich pojazdów oraz tego, co się z nimi dzieje, możesz zamontować lokalizator GPS. Systemy GPS zapewniają monitoring floty w czasie rzeczywistym, dzięki czemu ma wgląd we wszystko to, co robią Twoi kierowcy? Montaż lokalizatora GPS jest prosty i szybki, a na dodatek niesie ze sobą szereg korzyści. Sprawdź gdzie i jak montować lokalizatory GPS, aby pracowały najefektywniej.

Alarmy bezprzewodowe to urządzenia zasilane bateriami lub akumulatorem, informują o zagrożeniach sygnałem dźwiękowym lub świetlnym i są intuicyjne w obsłudze. Bezprzewodowy zestaw do samodzielnego montażu sprawdzi się bardzo dobrze, jako urządzenie jednostkowe, ale można je także połączyć z czujnikami dymu i gazu, zapewniając tym samym większy poziom bezpieczeństwa domowników.

Telewizja przemysłowa znana jest także pod nazwą systemu CCTV lub monitoring wizyjny. Jest to technologia nadzoru zaprojektowana na potrzeby monitorowania różnego rodzaju obiektów i powierzchni. Jest to obwód zamknięty, ponieważ wszystkie jego elementy są ze sobą ściśle połączone. W przeciwieństwie do telewizji konwencjonalnej system ten przeznaczony jest dla ograniczonej liczby widzów. Obraz przesyłany z kamer odbierany jest tylko w centrum odbiorczym. Jak działa system telewizji przemysłowej?

Co roku notuje się wysokie liczby związane z włamaniami do mieszkań prywatnych. W wielu przypadkach włamywacze nie pozostawiają nawet żadnych większych śladów, ponieważ potrafią dopasować wytrych do zamków w drzwiach. Takim sytuacjom można skutecznie przeciwdziałać. Wystarczy wybrać odpowiedni system alarmowy, który zabezpieczy mienie podczas Twojej nieobecności. Z jakich podstawowych elementów powinien się składać taki system do ochrony mieszkania?

Czujki są elementami systemu alarmowego, które służą do wykrywania obiektów znajdujących się wokół nich. Stosuje się je w systemach sygnalizacji włamania i napadu. Na rynku dostępna jest ich szeroka gama, jednak nie każdy może zdawać sobie sprawę z tego, że dzieli się je na wiele kategorii i grup. Te, które są najistotniejsze z punktu widzenia domownika mieszczą się w grupie wewnętrznych detektorów ruchu. Czujki alarmowe przeznaczone do zamkniętych pomieszczeń generują sygnał alarmu pod działaniem określonych parametrów fizycznych.

System alarmowy do domu to bardzo dobre zabezpieczenie, które potrafi odstraszyć niejednego złodzieja, a mieszkańcom zapewnia spokojny sen i urlop. Budowa własnego domu jest bardzo dobrą okazją do tego, aby pomyśleć nad zabezpieczeniem swojego mienia i nieruchomości przed nieproszonymi gośćmi. Na rynku dostępne są różne systemy alarmowe, co sprawia, że ich wybór wcale nie jest taki oczywisty, jakby mogło się wydawać. Sprawdź, jak wybrać system alarmowy do swojego domu!

Lokalizatory GPS kojarzą się przede wszystkim z monitoringiem floty pojazdów w firmach, jednak znajdują zastosowanie także w życiu prywatnym. Jak z nich korzystają osoby indywidualne w celu poprawy bezpieczeństwa swojego i bliskich? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, do którego lektury zachęcamy.

System alarmowy to skuteczny sposób na powstrzymanie złodziei i włamywaczy przed wejściem do domu, mieszkania, biura lub innego obiektu. Ponieważ elementy instalacji są częścią nieruchomości, warto zastosowywać się nad tym, kiedy wykonać ich montaż. Na wątpliwości związane z tą kwestią odpowiadamy w poniższym artykule.

System alarmowy to skuteczny sposób na powstrzymanie złodziei i włamywaczy przed wejściem do domu, mieszkania, biura lub innego obiektu. Ponieważ elementy instalacji są częścią nieruchomości, warto zastosowywać się nad tym, kiedy wykonać ich montaż. Na wątpliwości związane z tą kwestią odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy zabezpieczenie samochodu obniża cenę polisy ubezpieczeniowej? Okazuje się, że tak! Dowiedz się, dlaczego się tak dzieje i poznaj warunki, które zapewniają niższe koszty polis, a dzięki temu tańsze korzystanie z samochodu zarówno w przypadku osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Decydując się na montaż systemu CCTV, można wybrać technologię cyfrową lub analogową. Jak one działają, czym się różnią i która z nich jest lepszym rozwiązaniem? Odpowiedzi na to pytanie poszukujemy w poniższym artykule.

Prowadzenie działalności gospodarczej jest zorientowane na zysk i rozwój, ale wiąże się również z różnego rodzaju ryzykiem. Aby zminimalizować niekorzystne skutki ewentualnych nieprzewidzianych zdarzeń, warto kupić odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie, które spełnia indywidualne wymagania i wpisuje się w potrzeby przedsiębiorstwa.

RODO a monitoring GPS kierowców w firmie – czy śledzenie lokalizacji pracowników jest legalne? Każdy właściciel firmy pragnie profesjonalnie zabezpieczyć posiadane wyposażenie, żeby zniwelować ryzyko jego uszkodzenia bądź kradzieży. Nie inaczej jest w przypadku firmowych pojazdów. Najpowszechniejszym sposobem na kontrolowanie lokalizacji aut służbowych wykorzystywanych przez pracowników jest monitoring GPS. Rozwiązanie to cieszy się popularnością ze względu na efektywność i stosunkowo niskie koszty. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie wątpliwości dotyczące kwestii śledzenia pracowników rozpatrywane przez pryzmat zapisów RODO. Jak to zagadnienie wygląda z prawnego punktu widzenia? Przeczytaj i sprawdź, kiedy monitorowanie pracowników jest legalne.

Na rynku systemów zabezpieczających bardzo popularne stały się alarmy bezprzewodowe. Jeśli i Ty planujesz zabezpieczenie swojego domu lub innych obiektów, na przykład służbowych, zastanów się nad instalacją tego nowoczesnego i funkcjonalnego rozwiązania. Przeczytaj tekst i dowiedź się, jak działają bezprzewodowe systemy alarmowe i poznaj ich największe zalety.

W wielu przedsiębiorstwach jednym z podstawowych narzędzi prowadzenia działalności są pojazdy. Samochody osobowe, ciężarówki czy maszyny budowlane powinny zostać ubezpieczone – w przypadku podmiotów dysponujących kilkoma pojazdami warte rozważenia jest ubezpieczenie flotowe. Na czym ono polega i o czym pamiętać podczas jego poszukiwania? Na te i inne pytania związane z tematem znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Nowoczesne technologie dają ogromne możliwości praktycznie w każdej dziedzinie, również w zabezpieczeniu placówek i obiektów handlowych. Rozbudowane systemy CCTV gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale również wiele innych przydatnych funkcji, które wspomagają prowadzoną działalność. Dowiedz się, dlaczego warto i jak można wykorzystać inteligentne systemy nadzoru z korzyścią dla sklepu czy galerii handlowej.

Monitoring wizyjny zwiększa poziom bezpieczeństwa w budynkach. Coraz częściej stosuje się w przedsiębiorstwach, które chcą jak najlepiej zadbać o swój majątek. Jakie są podstawowe korzyści dla firm stosujących monitoring wizyjny? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu.

Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie alarmu w domu, aby zagwarantować swoim bliskim, budynkowi oraz zgromadzonym w nim dobrom wysoki poziom bezpieczeństwa. Również rozważasz montaż alarmu domowego? Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, przeczytaj, na czym polega działanie alarmu w domu i sprawdź, dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie.

Systemy telewizji przemysłowej odpowiadają za monitoring danego obszaru i składają się z kamer oraz rejestratorów służących do nagrywania obrazu. Aby umożliwić jego archiwizację, konieczne jest zastosowanie dysku twardego, który pozwala na zapisywanie danych. W tym momencie pojawia się pytanie o jego wybór– jakie parametry powinien spełniać i czym się kierować podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania poznasz dzięki lekturze poniższego tekstu.

Patrol interwencyjny jest jedną z form ochrony osób i mienia, która gwarantuje skuteczne zabezpieczenie zarówno ludzi, jak i majątku. Na czym dokładnie polega? W jakich sytuacjach się z niej korzysta? Jakie są jej najważniejsze cechy? Na te oraz inne pytania związane z patrolem interwencyjnym odpowiadamy w poniższym artykule.

Jeżeli chcesz zapewnić swoim pojazdom wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli, zainwestuj w system monitoringu GPS. Kiedy warto go zastosować i jakie korzyści zapewnia? Odpowiedzi na te oraz inne pytania związane z tematem poznasz dzięki lekturze poniższego artykułu.

Dom to miejsce, w którym czujesz się najswobodniej i najbezpieczniej, jednak nie zawsze idzie to w parze z rzeczywistym jego stanem. Jeśli chcesz zadbać o naprawdę wysoki poziom ochrony siebie, bliskich i zgromadzonego majątku, wciel w życie tych kilka prostych zasad, którymi dzielimy się, w poniżymy artykule.

Dowiedz się czym, jest technologia hybrydowa w nowoczesnych systemach CCTV oraz dlaczego warto postanowić na nią w budynku wyposażonym w analogowe kamery i rejestratory.

Odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości to podstawa każdego dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Specjalistyczne maszyny, samochody, sprzęty biurowe, elektronika, ogromne magazyny produktów czy tajne archiwa – to wszystko wymaga profesjonalnej i całodobowej ochrony. Podobnie jest z prywatnymi posiadłościami, domami i mieszkaniami. Chcesz mieć pewność, że Twoja własność jest bezpieczna? Jak to zrobić? Jak zabezpieczyć swoje nieruchomości? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury artykułu.

Mimo cyfrowej rewolucji obrót gotówkowy nadal jest ważnym elementem obecnego systemu finansowego. Banki, przedsiębiorstwa i inne podmioty posługują się gotówką i muszą odpowiednio zabezpieczyć proces jej obsługi. Najbardziej wymagający jest transport środków. Chcąc odpowiednio zadbać o duże ilości pieniędzy, warto wybrać konwojowanie gotówki. Na czym dokładnie polega ta procedura?

Współczesne maszyny budowlane są sprzętem nowoczesnym i wartościowym. Nic więc dziwnego, że stają się łakomym kąskiem dla złodziei, mimo że w pierwszej chwili trudno sobie wyobrazić, jak niezauważenie i po cichu można ukraść wielkie, hałaśliwe pojazdy. W takim razie co należy zrobić, żeby należycie zabezpieczyć sprzęt budowlany i zminimalizować ryzyko kradzieży? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź.

Każdy stara się jak najlepiej zabezpieczyć swoje mienie. Niestety czasem wybór stolarki niskiej jakości, na przykład okien, zamków czy drzwi, a także nieroztropność, roztargnienie i nieuwaga sprawiają, że złodzieje podejmują próbę włamania. Jak kształtują się statystki kradzieży w Polsce? I jakie wnioski należy wyciągnąć, żeby nie paść ofiarą przestępców? Poniżej odpowiadamy na te pytania

Poznaj najważniejsze fakty dotyczące systemu GPS i jego zastosowanie w branży ochrony. W Solid Group stawiamy na bardzo rozbudowany system monitorowania pojazdów.

Motocykl ma dla Ciebie wartość materialną, użytkową i sentymentalną, dlatego nie chcesz dopuścić do jego kradzieży. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ochronę pojazdu, a najlepsze zgromadziliśmy w poniższym tekście.

Profesjonalne agencje ochrony posiadają na tyle szeroką ofertę, że poszczególne usługi odpowiadają na wymagania różnych klientów. Zastanawiasz się, czy też potrzebujesz fachowego wsparcia w zakresie bezpieczeństwa? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości.

W dziedzinie ochrony osób i mienia można wyróżnić kilka metod, które w zależności od okoliczności mniej lub bardziej odpowiadają na indywidualne zapotrzebowanie klientów prywatnych, firmowych czy instytucjonalnych. Przedstawiamy podstawowy podział, z którego wynika specyfika oferty Solid Group.

Na jakiej podstawie takie firmy jak Solid Group są oceniane jako dobre agencje ochrony? Co bierze się pod uwagę, recenzując działalność przedsiębiorstw z branży związanej z bezpieczeństwem? Poznaj 8 podstawowych warunków, które agencja ochrony powinna spełnić, żeby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów i zbudować pozytywny wizerunek.

Bezpieczeństwo jest aspektem działalności firmy, który należy traktować strategicznie, a nie doraźnie. Współpraca z Solid Group oznacza wsparcie profesjonalnego Działu Audytu i Bezpieczeństwa – jednostki, która skupia czołowych specjalistów w dziedzinie ochrony. Kompleksowa analiza sytuacji w przedsiębiorstwie stanowi punkt wyjścia do podjęcia działań podnoszących poziom bezpieczeństwa osób i mienia. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, na czym polega oraz jak przebiega audyt bezpieczeństwa w firmie.

Impreza masowa to dla organizatorów nie tylko okazja do zarobku i promocji, ale przede wszystkim wiele obowiązków, na czele z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników. Dowiedz się, o co należy zadbać, aby poziom ochrony nie budził żadnych wątpliwości i był rzeczywiście wysoki.

Skoro przestępcy chętnie szukają sposobów wykorzystania nowoczesnych technologii do realizacji swoich planów, tym bardziej z zaawansowanych rozwiązań powinny korzystać służby oraz firmy świadczące usługi ochrony osób i mienia. Współczesne agencje mają do dyspozycji całą paletę narzędzi do skutecznego wspierania klientów. Oto najważniejsze technologie wdrażane dla ochrony na najwyższym poziomie.

Istnieją różne koncepcje, strategie i metody zarządzania zasobami ludzkimi, ale trudno założyć prowadzenie biznesu pozbawione jakiejkolwiek formy kontroli nad pracownikami. Żeby cieszyć się efektywną pracą całego zespołu, należy wdrażać rozwiązania, które poprawiają i usprawniają również ten aspekt. Dowiedz się więcej na temat nowoczesnych systemów kontroli pracy.

Montowanie w drzwiach tradycyjnego zamka na klucz nie jest jedynym sposobem, aby chronić pomieszczenia przed nieautoryzowanym dostępem. Istnieje coraz więcej technologii tworzących bardziej zaawansowane systemy, dzięki którym zabezpieczenie budynków, a szerzej – organizacja sposobu funkcjonowania w przestrzeni jest dużo łatwiejsza i efektywniejsza. Poznaj rozwiązania, które warto rozważyć pod kątem firmy czy obiektu użyteczności publicznej.

Na bezpieczeństwo, na którym zależy każdemu, składa się wiele czynników. Część z nich można uznać za losowe, ale czy to oznacza, że nie da się im przeciwdziałać? Nowoczesne urządzenia wspierają ochronę przed tym, co niezaplanowane, nagłe i nietypowe, ponieważ są zautomatyzowane. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach, w które warto zainwestować w domu, mieszkaniu czy firmie.

Podobnie jak istnieje wiele sposobów na ochronę nieruchomości, tak warto szukać metod, które służą zapobieganiu kradzieży auta. Współczesny kierowca i właściciel pojazdu ma bardzo wiele możliwości zarówno pod względem dobrych praktyk użytkowania samochodu, jak i montowania w nich zaawansowanych technologicznie dodatków. Dowiedz się więcej na ten temat i nie pozwól, żeby Twoje auto zostało przejęte przez przestępców.

Dowiedz się, czym jest nowoczesny system kontroli dostępu, jak można wykorzystać jego właściwości i dlaczego warto zainwestować jego montaż.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem skutecznego zabezpieczenia dla domu, mieszkania, biura czy budynku firmowego, zdecydowanie rekomendujemy montaż nowoczesnego systemu alarmowego. Wielu klientów zadaje w tym momencie istotne, kluczowe pytanie: czym się różnią od siebie poszczególne systemy? Jak wybrać ten właściwy? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Wśród bardzo istotnych kosztów wynikających z faktu posiadania domu należy wskazać opłacanie jego ubezpieczenia. Twoje mienie to Twoja odpowiedzialność, dlatego sprawdź, co warto uwzględnić przy wyborze polisy, która chroni Cię na wypadek rozmaitych niechcianych, lecz mogących wystąpić szkód.

Telewizja przemysłowa, czyli CCTV, jest systemem pozwalającym na bezpośredni wgląd do dowolnego zakątka budynku, który od wielu lat stanowi podstawowy element profesjonalnej ochrony obiektów. Dlaczego i w jakich okolicznościach warto zdecydować się na zainwestowanie w monitoring wizyjny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem skutecznego zabezpieczenia dla domu, mieszkania, biura czy budynku firmowego, zdecydowanie rekomendujemy montaż nowoczesnego systemu alarmowego. Wielu klientów zadaje w tym momencie istotne, kluczowe pytanie: czym się różnią od siebie poszczególne systemy? Jak wybrać ten właściwy? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie nieruchomości warto objąć profesjonalną ochronę, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy nie tylko obiekty wymagające dodatkowego zabezpieczenia, ale również sprawdzone metody zmniejszające ryzyko włamania.

Zanim przejdziemy do omówienia profesjonalnych metod ochrony nieruchomości, warto wspomnieć o kilku bardziej standardowych krokach, o których należy pamiętać przed wakacyjnym wyjazdem.

Profesjonalna ochrona domu przed włamaniem to podstawa bezpieczeństwa, które jest niezbędne, aby czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach. Jak zniechęcić potencjalnych złodziei? Przedstawiamy skuteczne i sprawdzone sposoby na zabezpieczenie posesji i budynku, na które warto się zdecydować.


Administratorem Pana/Pani danych jest Solid Group

Administratorem Pana/Pani danych jest Solid Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., adres: ul. Postępu 17, 02-676 Warszawa. Pana/Pani dane będą przetwarzane w celu: 1) udzielenia odpowiedzi na pytanie; 2) realizacji zgłoszenia wskazanego w formularzu kontaktowym (podstawa przetwarzania danych to: 1) realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony; 2) działania podejmowane w celu realizacji umowy). Dane będziemy przetwarzać przez okres konieczny do udzielenia odpowiedzi lub realizacji zgłoszenia, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia roszczeń. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia swoich danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Może Pan/Pani kontaktować się z inspektorem ochrony danych za pośrednictwem adresu email: iod.sg@solidsecurity.pl.

Masz pytania? Zadzwoń!

603 33 88 22

Szybki kontakt

603 33 88 22

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z:

Wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. z siedzibą przy ul. Postępu 17 w Warszawie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A RODO oraz obowiązującymi przepisami prawa krajowego w celach marketingowych tj. oferowanie produktów i usług świadczonych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. .

Wpisz swój numer telefonu, oddzwonimy!

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z:

Wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. z siedzibą przy ul. Postępu 17 w Warszawie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A RODO oraz obowiązującymi przepisami prawa krajowego w celach marketingowych tj. oferowanie produktów i usług świadczonych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. .
kontakt

Kontakt

Close