Sprzedaż: 603 33 88 22
Dział obsługi klienta: 782 416 120

Brak wymaganych przepisami prawa przeglądów technicznych wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa domowników zamieszkujących daną nieruchomość. Aby spać spokojnie i uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto poznać praktyczne wskazówki dotyczące przeglądu kominiarskiego. Jak powinien wyglądać przegląd kominiarski? Kiedy i komu zlecić taki przegląd techniczny? Jakie są kwestie prawne i ubezpieczeniowe związane z brakiem aktualnego przeglądu kominiarskiego? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

Technologie cyfrowe mocno zmieniły rynek monitoringu, aczkolwiek nie wyparły całkowicie starych i sprawdzonych rozwiązań. Bardzo często monitoring cyfrowy przedstawiany jest jako przeciwieństwo analogowego, jednak nie jest to prawidłowe podejście, ponieważ oba rodzaje monitoringu mają swoje wady i zalety, a poszczególne rozwiązania nadają się monitorowania innych obiektów. Zanim jednak wybierze się monitoring do własnego domu, warto dowiedzieć się więcej na temat technologii analogowej i cyfrowej. Który monitoring jest lepszy? Jak działa monitoring cyfrowy i analogowy?

Jednym z podstawowych sposobów ochrony domu i jego mieszkańców oraz mienia jest zamontowanie kamery do monitoringu. Ważne jest jednak to, aby wybrać urządzenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Na rynku dostępnych jest cała masa kamer bezprzewodowych, które różnią się od siebie wieloma parametrami i właściwościami. Część z nich może gwarantować wysokiej jakości obraz tylko w dzień, inne natomiast mogą nagrywać obraz w wysokiej rozdzielczości również w nocy. Jak więc wybrać model kamery IP, który będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Zdalny dozór wizyjny jest jedną z najczęściej wybieranych usług, które dostępne są w ofertach agencji ochrony. Ponadto rozwija się ona w dynamicznym tempie, dzięki czemu klienci mają możliwość korzystania z najnowszych technologii. Zalety zastosowania zdalnego monitoringu wizyjnego są widoczne dopiero w momencie jego prawidłowej instalacji. Na co zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełnić podczas wyboru systemu dozoru wizyjnego?

Kamery termowizyjne mają szerokie spektrum zastosowania. Jednym z nich jest pomiar temperatury ciała, jednakże od razu należy zaznaczyć, że nie każdy model tego urządzenia będzie się do tego nadawał. W przypadku większości kamer trzeba także uwzględnić błąd pomiarowy, a te, które mogą być wykorzystywane do dokonywania pomiarów muszą spełniać odpowiednie warunki. W dzisiejszych czasach kamery termowizyjne stały się jeszcze bardziej przydatne ze względu na pandemię koronawirusa.

Kamery z serii BCS Point, czy BCS Line to obecnie jedne z najlepszych rozwiązań do monitoringu wizyjnego. Sam producent stara się nieustannie rozwijać swoje technologie, czego efektem są produkty z innowacyjnymi rozwiązaniami. Na rynku pojawiła się nawet seria Nightcolor, która zapewnia kolorowy obraz w nocy. Jak to możliwe? Jak działa taka technologia?

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że kamery analogowe są coraz częściej wypierane z rynku na rzecz nowych rozwiązań cyfrowych. Nie zmienia to jednak faktu, że monitoring analogowy ma jeszcze sporo do zaoferowania swoim użytkownikom. Za instalacją takiego systemu odpowiada głównie jego niska cena. Monitoring oparty na kamerach ma jednak swoje wady i zalety, zresztą podobnie jak rozwiązania cyfrowe. Zanim zdecydujesz się na droższy system IP, sprawdź, czy opcja znacznie tańsza nie będzie dla Ciebie w pełni wystarczająca. Jak działa kamera analogowa? Jakie ma wady i zalety?

Wybór odpowiedniego systemu monitoringu to podstawa, jeśli chcemy zadbać o ochronę naszego domu i mienia. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które dostosowane do naszych preferencji z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu poczucia naszego bezpieczeństwa. Jeszcze do niedawna panowała opinia, że nastąpił końcowy podział na rynku monitoringu na rozwiązanie cyfrowe IP i analogowe. Obecnie do wyboru mamy jeszcze monitoring HD-SDI, czy HD-TVI. Co wybrać?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów kamer do monitoringu wizyjnego. Wśród wszystkich dostępnych urządzeń w szczególności wyróżniają się dwa - kopuła klasyczna i ścięta. Są to typy kamer, które wyglądają bardzo podobnie, ale poszczególne funkcje ich budowy różnią się od siebie i mogą być znaczne dla monitorowanego obszaru. Znajomość tychże różnic może pomóc dobrać odpowiednie urządzenie, które będzie spełniało Twoje wymagania. Kamera kopułkowa to świetne rozwiązanie, które bardzo dobrze wpasuje się niemal w każde otoczenie. Warto również wiedzieć, jak prawidłowo ją zamontować, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

Monitoring danego obszaru jest możliwy w nocy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i przede wszystkim dobrze dobranym kamerom. Urządzenie, które może pokazywać dobrej jakości obraz w ciemności to podstawa do stworzenia efektywnego systemu monitoringu. Kamery, które mają funkcję trybu nocnego rejestrują czytelny obraz bez względu na to, czy poziom oświetlenia monitorowanego obszaru jest duży, czy też nie. Dzięki temu włamywacze nie kryją się w ciemnościach, a ich wizerunek jest bardzo dobrze widoczny. Wysokiej jakości kamery do monitoringu całodobowego pozwalają na dostrzeżenie szczegółów na nagraniu, które zostało zarejestrowane w trakcie nocy. Jak wybrać odpowiednią kamerę do nagrywania obrazu w nocy?

Telewizja przemysłowa znana jest także pod nazwą systemu CCTV lub monitoring wizyjny. Jest to technologia nadzoru zaprojektowana na potrzeby monitorowania różnego rodzaju obiektów i powierzchni. Jest to obwód zamknięty, ponieważ wszystkie jego elementy są ze sobą ściśle połączone. W przeciwieństwie do telewizji konwencjonalnej system ten przeznaczony jest dla ograniczonej liczby widzów. Obraz przesyłany z kamer odbierany jest tylko w centrum odbiorczym. Jak działa system telewizji przemysłowej?

Decydując się na montaż systemu CCTV, można wybrać technologię cyfrową lub analogową. Jak one działają, czym się różnią i która z nich jest lepszym rozwiązaniem? Odpowiedzi na to pytanie poszukujemy w poniższym artykule.

Nowoczesne technologie dają ogromne możliwości praktycznie w każdej dziedzinie, również w zabezpieczeniu placówek i obiektów handlowych. Rozbudowane systemy CCTV gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale również wiele innych przydatnych funkcji, które wspomagają prowadzoną działalność. Dowiedz się, dlaczego warto i jak można wykorzystać inteligentne systemy nadzoru z korzyścią dla sklepu czy galerii handlowej.

Monitoring wizyjny zwiększa poziom bezpieczeństwa w budynkach. Coraz częściej stosuje się w przedsiębiorstwach, które chcą jak najlepiej zadbać o swój majątek. Jakie są podstawowe korzyści dla firm stosujących monitoring wizyjny? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu.

Systemy telewizji przemysłowej odpowiadają za monitoring danego obszaru i składają się z kamer oraz rejestratorów służących do nagrywania obrazu. Aby umożliwić jego archiwizację, konieczne jest zastosowanie dysku twardego, który pozwala na zapisywanie danych. W tym momencie pojawia się pytanie o jego wybór– jakie parametry powinien spełniać i czym się kierować podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania poznasz dzięki lekturze poniższego tekstu.

Dowiedz się czym, jest technologia hybrydowa w nowoczesnych systemach CCTV oraz dlaczego warto postanowić na nią w budynku wyposażonym w analogowe kamery i rejestratory.

Telewizja przemysłowa, czyli CCTV, jest systemem pozwalającym na bezpośredni wgląd do dowolnego zakątka budynku, który od wielu lat stanowi podstawowy element profesjonalnej ochrony obiektów. Dlaczego i w jakich okolicznościach warto zdecydować się na zainwestowanie w monitoring wizyjny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.


Administratorem Pana/Pani danych jest Solid Group

Administratorem Pana/Pani danych jest Solid Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., adres: ul. Postępu 17, 02-676 Warszawa. Pana/Pani dane będą przetwarzane w celu: 1) udzielenia odpowiedzi na pytanie; 2) realizacji zgłoszenia wskazanego w formularzu kontaktowym (podstawa przetwarzania danych to: 1) realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony; 2) działania podejmowane w celu realizacji umowy). Dane będziemy przetwarzać przez okres konieczny do udzielenia odpowiedzi lub realizacji zgłoszenia, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia roszczeń. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia swoich danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Może Pan/Pani kontaktować się z inspektorem ochrony danych za pośrednictwem adresu email: iod.sg@solidsecurity.pl.

Masz pytania? Zadzwoń!

603 33 88 22

Szybki kontakt

603 33 88 22

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z:

Wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. z siedzibą przy ul. Postępu 17 w Warszawie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A RODO oraz obowiązującymi przepisami prawa krajowego w celach marketingowych tj. oferowanie produktów i usług świadczonych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. .

Wpisz swój numer telefonu, oddzwonimy!

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z:

Wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. z siedzibą przy ul. Postępu 17 w Warszawie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A RODO oraz obowiązującymi przepisami prawa krajowego w celach marketingowych tj. oferowanie produktów i usług świadczonych przez Solid Group Sp. z o.o sp. k. .
kontakt

Kontakt

Close