System alarmowy to skuteczny sposób na powstrzymanie złodziei i włamywaczy przed wejściem do domu, mieszkania, biura lub innego obiektu. Ponieważ elementy instalacji są częścią nieruchomości, warto zastosowywać się nad tym, kiedy wykonać ich montaż. Na wątpliwości związane z tą kwestią odpowiadamy w poniższym artykule.

Najlepszy moment na montaż systemu alarmowego z okablowaniem

System alarmowy składa się z urządzeń odpowiedzialnych za przekazywanie i rejestrację obrazu oraz centralę, która służy do zarządzania nim. Często wymagane jest połączenie poszczególnych podzespołów kablami, co nierzadko wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Mając na uwadze konieczność wykonywania odwiertów, szlifowania, malowania czy innych prac montażowych, zdecydowanie warto przeprowadzić montaż przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

Dzięki temu, że montaż system alarmowego przebiega w nieruchomości znajdującej się w stanie surowym, wykonane ewentualnych odwiertów lub innych czynności montażowych przebiega w sposób najmniej kosztowny. Inaczej dzieje się w przypadku instalacji systemu w wykończonej nieruchomości, ponieważ w takiej sytuacji kucie ścian wymaga ich ponownego malowania i wiąże się z niepotrzebną, dodatkową pracą w celu połączenia urządzeń i poprowadzenia okablowania. Czy można jej zapobiec? Owszem – rozwiązaniem jest bezprzewodowy system alarmowy.

Bezprzewodowy system alarmowy – montaż w dowolny momencie

Nie mając czasu, ochoty albo pieniędzy na wykonywanie brudnych prac budowlanych, warto postawić na technologie bezprzewodowe. Aparatura działająca bez okablowania, która komunikuje się ze sobą za pośrednictwem wirtualnej sieci, to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zainstalować system alarmowy w gotowym, wykończonym już domu, biurze, mieszkaniu lub innym obiekci

Obsługa za pomocą smartfona i baterie jako źródło zasilania sprawiają, że szybki i bezinwazyjny montaż bezprzewodowego systemu alarmowego jest możliwy w dowolnej nieruchomości. Ponieważ posiadamy doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań zabezpieczających wszelkiego rodzaju budynki, serdecznie zapraszamy do współpracy przy instalacji systemu alarmowego zarówno przewodowego, jak i pozbawionego okablowania.