Statystyki kradzieży w aut z roku na rok rosną, co nie napawa optymizmem właścicieli samochodów. Złodzieje czują się coraz pewniej, a to za sprawą technologii, jakich używają do tego, aby ukraść auto. Oznacza to, że zdecydowanie trudniej jest się chronić przed takim zdarzeniem, ale można skutecznie pokrzyżować plany złodziei przy pomocy innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest namierzanie satelitarne, które możliwe jest przy użyciu bardzo prostego urządzenia, przeznaczonego do montażu w samochodzie.

Jak działa namierzanie GPS w czasie rzeczywistym?

Kupiłeś nowy samochód? Musisz mieć świadomość tego, że fabrycznie montowane alarmy nigdy nie będą skutecznym rozwiązaniem w walce ze złodziejami. Powód jest prosty - są to rozwiązania powtarzalne, do których złodziejom znacznie łatwiej dostosować swoją technologię, co przekłada się na łatwiejsze złamanie zabezpieczeń. Dlatego też warto zadbać o dodatkowe i nowoczesne technologie, które w razie kradzieży auta, pomogą szybko je odnaleźć, zanim jeszcze zostanie wywiezione za wschodnią granicę. To właśnie w tym kierunku podąża zdecydowana część skradzionych aut, pozostałe są rozbierane na części i sprzedawane w Polsce.

Jeśli więc chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego samochodu, możesz zastosować prosty system z usługą monitoringu pojazdu oraz funkcją alarmów. Większość nowoczesnych rozwiązań w dzisiejszych czasach współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu montując lokalizator GPS do samochodu możesz śledzić stale jego położenie, sprawdzając je w aplikacji mobilnej. Ponadto możesz sprawdzić trasę, jaką samochód przejechał, skontrolować jego prędkość, a nawet jakie spalanie wtedy miało. Jeśli dojdzie do tego, że ktoś nieuprawniony użyje Twojego pojazdu, system od razu Cię o tym poinformuje, wysyłając sygnał alarmowy na Twój telefon.

GPS do samochodu - namierz swój samochód przez stronę internetową lub aplikację

Jednym ze sposobów namierzania pojazdów jest zainstalowanie urządzeń działających przy pomocy GPS/GSM. Większość takich sprzętów jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi, aby właściciele samochodów mieli stały podgląd na to, w jakiej lokalizacji znajduje się ich auto. Ponadto lokalizacja wyświetlana jest także na stronie internetowej producenta dostarczającego rozwiązanie. Mając takie oprogramowanie zyskujesz dostęp do monitoringu samochodu dzięki wsparciu operatora, z jakiego korzystasz. Co istotne, nie musisz podpisywać żadnych dodatkowych umów w tej sytuacji. Konieczne jest jednak to, aby w samochodzie zainstalować nadajnik GPS/GSM, który w razie kradzieży pojazdu wskaże jego lokalizację.

Lokalizator GPS - jak działa namierzanie pojazdów?

Namierzanie samochodu w czasie rzeczywistym nie byłoby możliwe, gdyby nie wspomniany nadajnik GPS. Bazuje on na nowoczesnej technologii, jest niewielki, lekki i niezauważalny dla osób postronnych. Gdy zainstalujesz już aplikację mobilną lub uzyskasz dostęp do mapy monitorowania pojazdu, możesz korzystać z wielu dodatkowych opcji. Lokalizatory GPS wysyłają sygnały do satelity, dzięki czemu masz stały dostęp do tego, gdzie aktualnie znajduje się Twoje auto. Na mapach często widoczny jest adres, data oraz godzina odczytu lokalizacji, czy też prędkość poruszania się samochodu. Niemal natychmiast otrzymujesz informację czy samochód stoi, czy jedzie.

Aplikacja mobilna przekazuje wszystkie cenne dane użytkownikowi przy pomocy tak zwanego strażnika kradzieży. Jeśli auto zostanie odpalone przez nieuprawnione osoby i opuści miejsce postoju, to zabezpieczenie od razu zadziała. Lokalizator GPS/GSM jest bardzo cennym urządzeniem, którego zalety można poznawać praktycznie cały czas. Niemniej najlepiej sprawdzi się w momencie skradzenia pojazdu. Dane o lokalizacji samochodu pochodzące z systemu możesz przekazać policji, a ta będzie mogła jeszcze szybciej zareagować.

W większości przypadków za pośrednictwem jednej aplikacji można nadzorować dowolną liczbę pojazdów i sprawdzać ich historię przejazdów. To także świetne rozwiązanie dla firmy transportowej i handlowej, która posiada swoją flotę pojazdów. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien jednak opierać się na kilku istotnych aspektach. Jeśli nie wiesz jakich, to możesz skontaktować się z naszymi fachowcami, którzy wskażą lokalizatory GPS spełniające Twoje wymagania!