Profesjonalna ochrona domu przed włamaniem to podstawa bezpieczeństwa, które jest niezbędne, aby czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach. Jak zniechęcić potencjalnych złodziei? Przedstawiamy skuteczne i sprawdzone sposoby na zabezpieczenie posesji i budynku, na które warto się zdecydować.

Zamki, drzwi, okna, wkładki antywłamaniowe

Jednym z podstawowych zakupów do każdego domu są drzwi i okna. Przy ich wyborze bierze się pod uwagę nie tylko cenę, ale również estetykę czy energooszczędność. Szkopuł w tym, żeby pamiętać również o bezpieczeństwie. Nowoczesna stolarka jest wyposażona w wiele atestowanych technologii, które wzmacniają skrzydła przed mechanicznym uszkodzeniem, tym samym zwiększając poziom ochrony całego budynku.

Analogicznie warto zainwestować w certyfikowane zamki i wkładki antywłamaniowe, które z uwagi na swoją skomplikowaną i wzmacnianą budowę są trudne do zniszczenia. Tego typu wyposażenie stanowi elementarną ochronę nieruchomości, ale nie wyczerpuje możliwości, które obejmują między innymi systemy alarmowe czy monitoring posesji. Zachęcamy zatem do zapoznania się z walorami tych specjalistycznych rozwiązań.

Alarm do domu

Każdy włamywacz woli działać w ciszy, dlatego systemy alarmowe skutecznie odstraszają przed podjęciem próby nieautoryzowanego wejścia na teren posesji czy do samego domu. Technologia jest obecnie znacznie lepsza niż jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu, zapewniając wysoki poziom ochrony.

Nowoczesne systemy alarmowe stosowane w domach wymagają założenia:

  • centrali alarmowej
  • nadajnika (skomunikowanego z centralą)
  • czujników

Podstawowe czujniki typu PIR reagują na ruch w pomieszczeniu i można je zamontować na przykład przy oknach i drzwiach, przez które mogą przedostać się włamywacze. Wyłączenie (rozbrojenie) czujników jest możliwe tylko za pomocą indywidualnego hasła. Przy okazji inwestowania w nowoczesne systemy alarmowe dla jeszcze lepszej ochrony nieruchomości warto zastanowić się nad wyborem czujników:

  • PIR+MW reagujących na zmiany temperatur
  • otwarcia okna i zbicia szyby (kontaktrony)
  • dymu, czadu, gazu usypiającego

Działanie standardowego alarmu może być skonfigurowane pod kątem konkretnego klienta – począwszy od wydawania donośnego dźwięku, po automatyczne wysyłanie sygnału do firmy odpowiedzialnej za monitoring i ochronę nieruchomości.

Monitoring posesji

Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii zamontowanie we własnym domu kamer CCTV nie stanowi większego problemu. W dobie Internetu i nowoczesnych systemów łączności obraz z rejestratora jest nie tylko zapisywany, ale również przekazywany na żywo, co pozwala na jego podgląd w dowolnym momencie. Oznacza to możliwość nie tylko pełnej kontroli przez agencję ochrony, ale również samodzielnego sprawdzenia, co się dzieje w domu.

Wyobraź sobie – jesteś na tropikalnych wakacjach, tysiące kilometrów od domu, a kilkoma kliknięciami na smartfonie zaglądasz bezpośrednio do salonu, gabinetu czy sypialni, upewniając się, że wszystko w porządku. Podkreślmy również, że nowoczesny monitoring posesji jest skuteczny ze względu na jakość obrazu rejestrowanego przez zaawansowane technologicznie kamery, które działają także w ciemności.

Profesjonalna ochrona obiektu

Gdy istnieje szczególne zapotrzebowanie na ochronę mienia i osób, stosuje się indywidualne środki, na przykład poprzez stałą współpracę z firmą ochroniarską, której pracownicy pozostają koło domu lub znajdują się w pobliżu, aby reagować na każde niepokojące zdarzenie i alarmy. Usługa gwarantuje najwyższe poczucie bezpieczeństwa i jest polecana szczególnie w przypadku dużych, luksusowych lub domów, w których znajduje się wartościowe wyposażenie. Warto polegać na profesjonalnie wyszkolonych, doświadczonych i uzbrojonych fachowcach.

Podsumowanie – kompleksowa ochrona nieruchomości

W powyższym artykule przedstawiamy kilka sposobów na skuteczne zabezpieczenie domu, od inwestycji w antywłamaniową stolarkę i zamki, przez montaż kamer, po korzystanie z nowoczesnych systemów alarmowych i wsparcie agencji ochrony. Aby uzyskać maksimum poczucia bezpieczeństwa, warto łączyć wszystkie te środki. Może w tym pomóc wieloletnie doświadczenie firmy Solid Group, obecnej na polskim rynku od 1991 roku.

Solid Group działa kompleksowo, projektując i zakładając systemy alarmowe oraz monitoring posesji czy systemy kontroli dostępu. Zajmujemy się także ochroną stacjonarną budynków, w tym również domów i mieszkań. Dlatego jesteśmy w stanie zaproponować dla Ciebie indywidualne, najlepsze możliwe rozwiązania, biorąc pod uwagę wiele czynników mających wpływ na ostateczną decyzję.