Jeżeli zastanawiasz się, jakie nieruchomości warto objąć profesjonalną ochronę, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy nie tylko obiekty wymagające dodatkowego zabezpieczenia, ale również sprawdzone metody zmniejszające ryzyko włamania.

Dom

W prywatnych nieruchomościach, takich jak dom jednorodzinny, istnieje wiele sposobów na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, począwszy od standardowego alarmu, poprzez monitoring, kończąc na fizycznej ochronie. Uzasadnienie wydaje się oczywiste – we własnych czterech ścianach odczuwasz szczególną potrzebę bezpieczeństwa. Do włamań i napadów rabunkowych dochodzi nie tylko w przypadku luksusowych nieruchomości oddalonych od innych zabudowań, ale również w dużych miastach. Jeżeli czujesz zagrożenie lub masz świadomość, jak cenne mienie przechowujesz w domu, sprawdź ofertę Solid Group dla klientów indywidualnych.

Mieszkanie

Wbrew pewnemu stereotypowi kompleksową ochroną można objąć także mieszkania znajdujące się w budynkach wielorodzinnych, od zabytkowych kamienic, po nowoczesne, zamknięte osiedla. To, że potencjalny włamywacz sporo ryzykuje, nie zmienia faktu, że do włamań czy napadów dochodzi w blokach i innych obiektach zamieszkiwanych przez dziesiątki, a nawet setki osób. Również w mieszkaniu można zamontować nowoczesne systemy alarmowe albo zdecydować się na ochronę profesjonalistów przebywających w pobliżu wskazanej nieruchomości.

Sklep i punkty usługowe

Prowadzenie sklepu i punktu usługowego nierozerwalnie wiąże się z pewnym stopniem zagrożenia. Przestępcy wiedzą, że dzienny utarg znajdujący się w kasie bywa wart podjęcia ryzyka. Właśnie dlatego na profesjonalną ochronę decydują się placówki handlowe i usługowe z praktycznie każdej branży, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które działają w niestandardowych godzinach, na przykład całodobowych punktów sprzedaży alkoholu.

Biuro

Czy warto inwestować w ochronę biura? Niezależnie od jego położenia, zdecydowanie tak. Pamiętaj, że to kwestia zabezpieczenia drogiego sprzętu, ale i przechowywanych wrażliwych, cennych danych – zarówno na dyskach w formie cyfrowej, jak i dokumentach papierowych. Poza alarmem warto rozważyć instalację monitoringu, który pozwoli ograniczyć ryzyko popełnienia przestępstwa lub wykroczenia przez nieuczciwego pracownika, o ile istnieje takie ryzyko.

Zakład przemysłowy

Z tego, jak ważne są nowoczesne systemy alarmowe, zdają sobie sprawę właściciele i zarządcy nieruchomości o przeznaczeniu przemysłowym. Na ich terenie znajdują się zwykle bardzo cenne maszyny, poza tym należy chronić stosowane technologie przed nieautoryzowanym dostępem. Fizyczna ochrona czy monitoring to współczesny standard niezależnie od gałęzi przemysłu czy skali działalności danego przedsiębiorstwa.

Magazyn

Wartość towarów przechowywanych w magazynach można liczyć w dziesiątkach czy setkach tysięcy złotych. To kolejna z nieruchomości, która wymaga czegoś więcej niż standardowego alarmu i monitoringu. W tym przypadku warto inwestować w wiele różnych sposobów ochrony, zwłaszcza że jest to wymogiem ubezpieczyciela.

Obiekt użyteczności publicznej

Z profesjonalnej ochrony posesji korzystają nie tylko klienci indywidualni oraz firmowi, ale też instytucje samorządowe i państwowe. Alarm, monitoring czy fizyczny dozór ochroniarzy jest standardem w bibliotekach, muzeach, na uczelniach i we wszelkich innych obiektach użyteczności publicznej.

Podsumowanie

Jak widzisz, trudno wskazać rodzaj nieruchomości, w przypadku której nie należy w ogóle rozpatrywać dodatkowej, profesjonalnej ochrony. Klienci decydują się na zabezpieczanie działek rekreacyjnych, terenów budowy czy obiektów hotelowych i gastronomicznych, ponieważ wiedzą, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i zapobieganie włamaniom.

Największą wątpliwość budzi raczej dobór odpowiednich metod w granicach możliwego budżetu. Właśnie dlatego warto zaufać kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu marki Solid Group, czyli firmy oferującej kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony. Systemy alarmowe i antynapadowe, monitoring wizyjny czy ochrona fizyczna to nasza specjalność od 1991 roku.

Wystarczy, że nawiążesz kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz na stronie WWW, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę i odpowiedź na każde możliwe pytanie związane z bezpieczeństwem mienia i osób.