Poznaj najważniejsze fakty dotyczące systemu GPS i jego zastosowanie w branży ochrony. W Solid Group stawiamy na bardzo rozbudowany system monitorowania pojazdów.

Co to jest GPS i jak działa?

GPS to skrót angielskojęzycznego pojęcia Global Positioning System, odnoszącego się do systemu nawigacji satelitarnej. Został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych i jest powszechnie dostępny dla każdego posiadacza odbiornika, stąd jego wiele różnorodnych zastosowań.

Choć prace nad systemem GPS rozpoczęły się jeszcze w latach 70. XX wieku, jego pełne wdrożenie przypadło na 1995 rok. Schemat jego działania obejmuje 3 segmenty:

 • kosmiczny (satelity wokół Ziemi),
 • naziemny (stacje kontrolne),
 • użytkownika (odbiornika sygnału).

GPS jest powszechnie wykorzystywany przez branże budowlaną, transportową, lotniczą, rolniczą. Jest nieodłączonym elementem wielu urządzeń elektronicznych czy technologii mobilnych, m.in. pozwala na bezpłatne korzystanie z nawigacji samochodowej czy map Google. Nic zatem dziwnego, że monitoring GPS znalazł zastosowanie w branży ochrony. Poznaj ofertę Solid Group i sprawdź, jak system nawigacji satelitarnej jest wykorzystywany dla zwiększania bezpieczeństwa mienia i osób.

System Monitorowania Pojazdów GPS Solid Group – iCar

Aplikacja i system iCar to oferta skierowana do klientów indywidualnych oraz firmowych, którzy są zainteresowani przede wszystkim zarządzaniem i kontrolą nad pojazdami. Dzięki monitoringowi satelitarnemu GPS (i transmisji w standardzie GPRS) możliwe jest sprawdzenie wielu istotnych informacji na temat konkretnego pojazdu. Chodzi m.in. o:

 • lokalizację w czasie rzeczywistym,
 • zużycie paliwa,
 • napięcie w akumulatorze,
 • prędkość jazdy,
 • pokonany dystans,
 • przebytą trasa<. /li>

Mówiąc krótko, system iCar zapewnia pełną kontrolą wykorzystania np. samochodu służbowego. Narzędzie jest rozbudowane i pozwala na działania analityczne, które dotyczą wydajności pojazdu czy wyboru optymalnych tras. Istotną zaletą systemu monitoringu GPS w firmie Solid Group jest mobilność. Dostęp do danych nie wymaga bowiem inwestycji w specjalistyczny sprzęt czy zaawansowane oprogramowanie – aby mieć w nie wgląd, wystarczy skorzystać z wygodnej, intuicyjnej aplikacji mobilnej. Wybierając iCar, stawiasz na bezpieczeństwo. Dzięki niemu samochód z nadajnikiem GPS jest chroniony przed przywłaszczeniem lub kradzieżą, bo łatwo go namierzyć.

Z systemu monitoringu pojazdu GPS korzystają przedsiębiorstwa m.in.:

 • transportowe,
 • komunalne,
 • handlowo-usługowe,
 • kurierskie.

Również klient indywidualny może czerpać wiele praktycznych korzyści ze specjalnego pakietu ochrony w Solid Group. Warto wspomnieć m.in. o alertach bezpieczeństwa na skutek nieautoryzowanego uruchomienia auta czy potencjalnych zniżkach na polisę AC (autocasco).

Pakiety GPS w Solid Group

Systemy monitorowania pojazdów z wykorzystaniem GPS w Solid Group są podzielone na cztery pakiety:

 • Active,
 • Pro,
 • Pro Eco,
 • Pro Tacho.

Każda z ofert zawiera zróżnicowany cennik dla klientów indywidualnych oraz firmowych, wraz z uwzględnieniem miesięcznego abonamentu czy dodatkowych usług związanych ze zdalną kontrolą pojazdów.

Aplikacja mobilna iCar działa na urządzeniach z systemami Android oraz iOS i posiada wiele trybów, jak np. śledzenia lub stałej pozycji. Co więcej, można skonfigurować system pod kątem wysyłania ostrzeżeń na temat przekroczonej prędkości czy wyjazdu ze strefy. Tworzenie raportów jest kolejną z funkcji, która ułatwia uszczelnienie i optymalizację procesów związanych z transportem i bezpieczeństwem w Twojej firmie.

Zapewne zastanawiasz się, jak to możliwe, że dzięki modułowi GPS można odczytywać tak szczegółowe dane dotyczące pojazdu, jak np. zużycie paliwa. To zasługa dodatkowego źródła danych, jakim jest szyna CAN. W Solid Group stawiamy na sprawdzone technologie i gwarantujemy szeroki wybór, odpowiadając na spersonalizowane potrzeby klientów.

Przycisk napadowy – nie tylko w budynku

Przycisk napadowy jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w sklepach, bankach czy lokalach usługowych. Służy do dyskretnego i skutecznego wezwania współpracującej agencji ochrony w razie napadu. Wykorzystując GPS, z powodzeniem można stosować analogiczną metodę w pojazdach prywatnych lub firmowych. Załóżmy, że stacja monitorowania otrzymuje z Twojego służbowego auta powiadomienie o użyciu przycisku napadowego. Dzięki precyzyjnej lokalizacji można potwierdzić uprzednie unieruchomienie pojazdu. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest błyskawiczna interwencja pracowników Solid Group, którzy reagują na ewentualne zagrożenie i dokonują niezwłocznej kontroli.

Uniwersalne i skuteczne zastosowanie monitoringu GPS w ochronie przynosi wiele korzyści, dlatego zdecydowanie warto go używać!