Dom to miejsce, w którym czujesz się najswobodniej i najbezpieczniej, jednak nie zawsze idzie to w parze z rzeczywistym jego stanem. Jeśli chcesz zadbać o naprawdę wysoki poziom ochrony siebie, bliskich i zgromadzonego majątku, wciel w życie tych kilka prostych zasad, którymi dzielimy się, w poniżymy artykule.

Zamontuj wysokojakościowe okna i drzwi

Niewłaściwie zabezpieczone lub niskogatunkowe okno to idealna droga dla włamywacza. Potwierdzają to także statystyki. Podobnie z drzwiami, ponieważ słaby zamek i nieodporne materiały to dla przestępcy żadna bariera. Zadbaj więc o to, żeby zamontowane w Twoim domu okna i drzwi były wyprodukowane z wytrzymałych surowców i dodatkowo wyposażone w antywłamaniowe mechanizmy.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ich antywłamaniowe właściwości, zdecyduj się na zainstalowanie kontaktronów. To jedne z najprostszych, ale bardzo skutecznych urządzeń do zabezpieczenia okien i drzwi. Kontaktrony to po prostu czujki magnetyczne, które odpowiednio ustawione, bezzwłocznie uruchomiają alarm, gdy osoba niepowołana zaczyna otwierać okno. Ciekawym rozwiązaniem jest także zamontowanie czujki zbicia szkła, która daje sygnał, gdy ktoś podejmuje próbę wybicia szyby.

Zainstaluj system alarmowy

Systemy alarmowe to sieć powiązanych urządzeń, które wykorzystuje się do sprawowania kontroli nad daną przestrzenią. Monitoring pozwala na dostęp do bieżących informacji i umożliwia błyskawiczną reakcję, gdy wydarza się coś wykraczającego poza normę.

Dzięki nowoczesnym technologiom systemy alarmowe to mechanizmy naprawdę solidne i niezawodne. Każde podejrzane zdarzenie wzbudza alarm. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z szansy na podłączenie alarmu do stacji monitorowania agencji ochrony, dzięki czemu klient może liczyć na profesjonalną obsługę oraz w razie potrzeby interwencję wyszkolonej grupy pracowników. Eksploatacja systemu jest bardzo prosta i nie utrudnia życia domownikom, nawet tym młodszym. Alarm uzbraja się lub rozbraja za pomocą wcześniej ustalonego kodu.

Monitoring

Systemy kamer są bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego korzysta się w celu zabezpieczenia budynków publicznych, firm czy innych nieruchomości. Instalacje CCTV umożliwiają sprawowanie kontroli w czasie rzeczywistym, ale nie tylko. Dzięki rejestratorowi możliwe jest nagrywanie oraz archiwizowanie materiałów na dysku twardym, przez co użytkownik jest w stanie sprawdzić nagrania, a w razie włamania czy kradzieży dysponuje istotnym materiałem dowodowym. Wiele plusów tego rozwiązania sprawia, że w ostatnim czasie zamontowanie monitoringu wybiera coraz więcej podmiotów prywatnych, które chcą w sposób solidny i profesjonalny zabezpieczyć swoje mieszkanie czy dom.

Wyposaż nieruchomość w czujniki

Zagrożenie czyha na nas nie tylko na zewnątrz. Czasem przez awarię lub własną nieuwagę może dojść do tragicznych sytuacji. Wzniecenie pożaru, zalanie czy wyciek gazu to tylko niektóre z poważnych niebezpieczeństw. Jeśli więc chcesz być pewnym, że wszystko działa sprawnie, zamontuj w swoim domu specjalistyczne czujki, które czuwają nad bezpieczeństwem domowników i w razie problemu niezwłocznie się uruchomiają.

Zleć ochronę wyspecjalizowanej agencji

Chcąc ochronić dom, majątek i rodzinę w sposób naprawdę kompleksowy, warto zastanowić się nad rozpoczęciem współpracy z agencją ochrony. Nasza firma pomaga wybrać najlepsze rozwiązania i zajmuje się ich montażem praz obsługą. Systemy zintegrowane z centralą dają pewność, że gdy nie ma Cię w domu, profesjonalni i wyszkoleni pracownicy czuwają nad sytuacją i reagują w sposób błyskawiczny, gdy pojawia się zagrożenie. Usługi świadczone przez naszą agencje są rozbudowane, więc bez wątpienia znajdziemy mechanizmy, które spełnią Twoje wymagania.

Zachowaj ostrożność

Rozmaite urządzenia techniczne i nowoczesne technologie dają Ci szansę na bardzo dobre zabezpieczenie swojego mienia. Ich potencjał może zostać jednak zmarnowany, gdy zapomnisz uzbroić alarm czy przez nieuwagę nie domkniesz balkonowego okna. Aby czuć się w pełni bezpiecznie, należy zachować czujność i przed wyjściem z domu upewnić się, że wszystkie drogi wejścia są właściwie chronione.