Na jakiej podstawie takie firmy jak Solid Group są oceniane jako dobre agencje ochrony? Co bierze się pod uwagę, recenzując działalność przedsiębiorstw z branży związanej z bezpieczeństwem? Poznaj 8 podstawowych warunków, które agencja ochrony powinna spełnić, żeby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów i zbudować pozytywny wizerunek.

1. Kompleksowość usług

Na dobrą firmę ochrony można liczyć w wielu sytuacjach, ponieważ dysponuje licznymi narzędziami oraz instrumentami, które rozwiązują problemy. Porozmawiajmy o konkretach. Czy branżowy lider może ograniczać się do podstawowej ochrony osób i mienia? Nie, to zbyt mało, żeby mówić o kompleksowości usług, a co za tym idzie, wszechstronnym wsparciu klienta. Dlatego w Solid Group m.in.:

  • projektujemy i montujemy systemy kontroli dostępu, CCTV (telewizji przemysłowej), PPOŻ (przeciwpożarowe), antywłamaniowe (SSWiN),
  • zabezpieczamy transport pieniędzy i duże transakcje gotówkowe,
  • przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa i szkolenia.

2. Doświadczenie

Trudno winić nowe firmy w branży za to, że dopiero teraz rozpoczęły swoją działalność. Z drugiej strony, należy zrozumieć klientów, którzy swoje bezpieczeństwo pragną powierzyć fachowcom z wieloletnim doświadczeniem. Początki Solid Group sięgają wczesnych lat 90. XX wieku – przez kolejne dekady udaje się nam coraz bardziej podwyższać świadczonych usług. Doświadczenie ma wiele zalet, ponieważ:

  • ułatwia rozwiązywanie nawet najbardziej niestandardowych problemów,
  • pozwala na rzetelne realizowanie kompleksowych usług,
  • buduje zaufanie wśród klientów i kontrahentów.

Sam fakt długoletniego działania firmy nie jest jeszcze jednoznacznym świadectwem jakości, ale jeśli przez ten czas agencja ciągle się rozwija, można zapisać jej doświadczenie jako plus.

3. Kompetentny zespół

Agencja ochrony powinna skupiać pracowników, którzy posiadają wysokie kompetencje, stosowne do odpowiedzialnych stanowisk związanych z bezpieczeństwem klienta. Od kadry zarządzającej, po ochroniarzy i pracowników monitoringu – członkowie zespołu powinni wykazywać się kwalifikacjami i etyką zawodową. W Solid Group tworzymy szeroki i zróżnicowany zespół, w którym każdy wie, jakie ma zadania, w czym powinien się doskonalić i jak działać dla wspólnego dobra firmy. Cieszymy się, że korzystają na tym nasi klienci, mogąc liczyć na wsparcie prawdziwych fachowców.

4. Indywidualne podejście

Dobra agencja ochrony nigdy nie potraktuje klienta jako jednego z wielu, jako kolejnego do obsłużenia według identycznego schematu. Wręcz przeciwnie, w firmach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo docenia się indywidualne podejście. Solid Group stawia na jakościowy kontakt na każdym etapie współpracy. Możesz mieć pewność, że nasi doradcy poszukają dla Ciebie spersonalizowanych rozwiązań, które uwzględniają unikatowe potrzeby. Wiemy, że każda współpraca wymaga odpowiedniego, świeżego podejścia. Dlatego nigdy nie popadamy w rutynę ani schematy. Co prawda pewne wypracowane metody są bardzo przydatne, ale nie zmienia to faktu, że wszystkie zlecenia realizujemy w sposób indywidualny.

5. Dostęp do nowoczesnego sprzętu

Trudno uznać agencję ochrony za dobrą, atrakcyjną i wartą polecenia, jeżeli jej pracownicy nie dysponują nowoczesnym sprzętem. Technologie internetowe, mobilne i lokalizacyjne stały się standardem, ponieważ wciąż trzeba szukać skuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie przestępczości. Nowoczesne rozwiązania pomagają w świadczeniu usług na najwyższym poziomie – od monitorowania posesji, przez namierzanie skradzionego samochodu, po fizyczną ochronę osób przed napaścią. W Solid Group mamy tego świadomość, dlatego inwestujemy w technologie i zachęcamy do montażu sprzętu z najwyższej półki.

6. Szybkość reakcji

Trudno uznać agencję ochrony za skuteczną, skoro na jej interwencję trzeba długo czekać. Czas jest niezwykle istotny, ponieważ przedłużająca się reakcja może sprawić, że przestępca spokojnie zniknie z pola widzenia i nie będzie się dało zapobiec jego działaniom. Dobre firmy z branży dysponują wykwalifikowanymi kadrami w wielu punktach na mapie kraju. Nasi pracownicy wiedzą, że mają reagować szybko i zdecydowanie, dlatego poziom ochrony nie budzi wątpliwości. Wsparcie zawsze pojawia się na czas!

7. Przystępne ceny

Jakość kosztuje? Oczywiście, trudno zaufać prawdziwie dobrej firmie, która nie ceni swoich usług wysoko. Nie można jednak popadać w przesadę. Klient powinien mieć świadomość, za co płaci i zyskać przekonanie, że jest to atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Doświadczenie i budowane przez lata relacje pozwalają firmie Solid Group na znajdowanie oszczędności w wielu obszarach, dlatego cennik jest ważnym atutem w negocjacjach z każdym klientem.

8. Profesjonalizm

Zabrzmi to banalnie, ale godne polecenia agencje ochrony, podobnie przedsiębiorstwa z innych branż, są po prostu profesjonalne. Dbając o bezpieczeństwo, pracownicy odpowiedzialni za ochronę powinni być zawsze czujni. Decyzje powinny zapadać błyskawicznie, a ich wdrażanie musi być związane z ustalonymi wcześniej procedurami czy obowiązującymi przepisami. Ochrona na najwyższym poziomie nie może kojarzyć się z chaosem.

Podsumowując, istnieje wiele warunków, na podstawie których oceniasz agencję ochrony pozytywnie. Przekonaj się, że Solid Group spełnia każdy z nich!