Dowiedz się czym, jest technologia hybrydowa w nowoczesnych systemach CCTV oraz dlaczego warto postanowić na nią w budynku wyposażonym w analogowe kamery i rejestratory.

Technologia hybrydowa – modernizacja systemu CCTV

Standardowe technologia analogowa w systemach CCTV polega na przesyłaniu obrazu z kamer za pośrednictwem kabli koncentrycznych do rejestratorów typu DVR. Wraz z rozwojem technologicznym na rynek trafiły kamery cyfrowe IP oraz rejestratory sieciowe NVR zapewniające znacznie wyższą jakość obrazu, ale niekompatybilne z analogowymi, dotychczasowymi rozwiązaniami. W wielu budynkach, szczególnie dużych, gdzie znajdują się rozbudowane systemy starszego typu, jednorazowe wdrożenie nowoczesnych kamer i rejestratorów jest zbyt drogie oraz trudne logistycznie. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii hybrydowej, która wprowadza cyfrową jakość do analogowego systemu, ułatwiając jego stopniowe unowocześnianie.

Hybrydowe kamery rejestrują obraz, który może być wysyłany zarówno okablowaniem koncentrycznym, jak i poprzez sieć IP. Podobnie jak rejestratory hybrydowe, mają wbudowane porty/wejścia in/out (np. RCA, VGA, HDMI, USB), a zarazem odbierają i nagrywają obraz przesyłany siecią, zdalnie. Tym samym pracownicy ochrony odpowiedzialni za kontrolę obrazu z monitoringu mogą oglądać przekaz w bardzo wysokiej rozdzielczości nawet na urządzeniach mobilnych, gdziekolwiek znajdują się w danym momencie. Wdrożenie kamer cyfrowych znacznie podwyższa standard bezpieczeństwa w budynku, a zarazem nie trzeba od razu rezygnować z analogowego systemu bazującego na rozmieszczonym w całym budynku okablowaniu.

Technologia hybrydowa CCTV – dla kogo?

Z walorów hybrydowego systemu CCTV warto skorzystać w każdym budynku, który ma przejść transformację z systemu analogowego na rzecz cyfrowego. Stopniowe wdrażanie kamer i rejestratorów dopasowanych do „starych” i „nowych” rozwiązań jest stosowane m.in. w:

  • szkołach,
  • sklepach,
  • lokalach usługowych,
  • halach przemysłowych,
  • magazynach,
  • hotelach,
  • obiektach użyteczności publicznej,
  • bankach.

Modernizacja jest wskazana wszędzie tam, gdzie szczególną rolę odgrywa jakość obrazu oraz efektywna ochrona osób i mienia. Hybrydowe kamery i rejestratory oznaczają przejście na standard HD i zdalne przechwytywanie obrazu o wysokiej rozdzielczości. W praktyce podobna inwestycja wiąże się z unowocześnieniem procesów i procedur ochrony. Firma z miejsca staje się skuteczniej zabezpieczona przed włamaniami, kradzieżami czy rozbojami. Używając dobrego oprogramowania, można w pełni wykorzystać potencjał cyfrowych technologii.

Najważniejsze zalety hybrydowych systemów CCTV

1. Oszczędzasz pieniądze

Kompleksowa wymiana całego analogowego sprzętu i okablowania to jednorazowo bardzo duże obciążenie finansowe, na które wybrana firma czy instytucja może nie być gotowa. Zamiast zwlekać z przejściem na system cyfrowy można wdrożyć rozwiązania hybrydowe, np. rozpoczynając od kluczowych kamer dla bezpieczeństwa i stopniowo wymieniając kolejne, zawsze mając zabezpieczenie w postaci analogowych urządzeń.

2. Zwiększasz jakość i bezpieczeństwo obrazu

Technologia cyfrowa pod wieloma względami przewyższa możliwości analogowej. Zamiast przez kabel obraz jest transmitowany bezprzewodowo. Można go bez problemu archiwizować czy kontrolować z poziomu aplikacji mobilnej w smartfonie. Lepsza rozdzielczość, wyrazistsze kolory, efektowniejsze przybliżenia – można długo wymieniać zalety standardu HD.

3. Idziesz z duchem czasu

Wybór hybrydowego systemu CCTV jest racjonalną odpowiedzią na wyzwania współczesności. Włamywacze są coraz lepiej przygotowani na standardowe, przestarzałe zabezpieczenia i znają ich słabości. Cyfrowa ochrona wizyjna w standardzie HD działa odstraszająco, a w przypadku popełnionego przestępstwa z większym prawdopodobieństwem dostarcza poszlak i dowodów. Właśnie dlatego nie warto czekać na całkowity zmierzch technologii analogowych, tylko już teraz stopniowo lub całkowicie z nich zrezygnować.

Solid Group – możesz na nas liczyć

Jeśli interesuje Cię całodobowa, skuteczna ochrona z wykorzystaniem kamer, postaw na systemy CCTV oferowane przez Solid Group. Działamy na rynku od początku lat 90. XX wieku, nieustannie poszerzając ofertę i wprowadzając do niej kolejne specjalistyczne usługi. Nasi doświadczeni fachowcy skutecznie pomagają w wyborze oraz implementacji hybrydowych systemów CCTV. Gdy chcesz odejść od analogowych rozwiązań i wykorzystać potencjał nowych technologii, jesteśmy Twoim niezawodnym partnerem, dzięki któremu oszczędzisz pieniądze i podwyższysz standard ochrony mienia i osób w nieruchomości.