Zanim przejdziemy do omówienia profesjonalnych metod ochrony nieruchomości, warto wspomnieć o kilku bardziej standardowych krokach, o których należy pamiętać przed wakacyjnym wyjazdem.

Standardowe formy zabezpieczenia domu

Bardzo ważne jest dokładne zamknięcie okien i drzwi – szczególnie na parterze, z uwzględnieniem rzadziej używanych wejść do piwnicy, przez taras albo garaż. Dobrze jest zawczasu zainwestować w zamki i wkładki klasy antywłamaniowej, których zniszczenie jest dla potencjalnych włamywaczy sporym utrudnieniem.

Dobrym pomysłem jest prośba o opiekę nad posesją skierowana do bliskiej, zaufanej osoby. W zależności od długości trwania urlopu i tak jest to niezbędne, na przykład ze względu na konieczność podlewania roślin. Jeżeli dom nie jest całkowicie opuszczony, a odwiedzany i nadzorowany, zmniejsza się ryzyko włamania.

Ciekawym rozwiązaniem są też systemy inteligentnych domów, w których można zaprogramować automatyczne zapalanie i gaszenie świateł oraz unoszenie i opuszczanie rolet, co stwarza wrażenie, jak gdyby w domu cały czas przebywali jego mieszkańcy.

Alarm do domu

Z myślą o wakacyjnych wyjazdach, ale i codziennej ochronie posesji warto przemyśleć założenie systemu alarmowego, który z równym powodzeniem może zwiększać poziom zabezpieczenia domu jednorodzinnego, ale i mieszkania w bloku czy lokalu firmowego.

Nowoczesny alarm bazuje na zaawansowanych czujnikach, które wykrywają nie tylko ruch, ale również stosowanie gazu usypiającego czy wybijanie szyby. Donośny sygnał dźwiękowy czy automatyczne powiadomienie do naszej agencji ochrony z dużą skutecznością spełnia funkcję odstraszającą.

Monitoring – podgląd na dom w trakcie wakacji

Wyobraź sobie następujący obrazek: odpoczywasz nad brzegiem basenu w hotelu na Wyspach Kanaryjskich, kontemplując zasłużony urlop. Pojawia się jednak myśl, czy z pozostawionym domem wszystko w porządku. Co robisz? Sięgasz po smartfon i po chwili oglądasz na jego ekranie obraz z kamer CCTV zainstalowanych w domu i na posesji. Taka scenka może mieć miejsce, jeśli zainwestujesz w nowoczesny system monitoringu, który nie tylko rejestruje wideo w dużej rozdzielczości, ale też pozwala łączyć się zdalnie z naszą agencją ochrony lub Twoim kontem internetowym. Sprawdzasz, co dzieje się w domu, gdziekolwiek się znajdujesz. A przy okazji Twój dom jest dodatkowo chroniony przed włamywaczami.

Fizyczna ochrona nieruchomości

Na wsparcie ochroniarzy i fizyczny nadzór nad posesją oraz nieruchomością decydują się często osoby, które często opuszczają dom, na przykład z uwagi na wyjazdy służbowe i wakacje. Nic dziwnego – interwencja naszej ekipy jest błyskawiczna, więc ewentualne włamanie wiąże się dla przestępców ze sporym ryzykiem.

Kompleksowe wsparcie

Wakacyjny czas wyjazdów to tylko część roku, a zagrożenia dla bezpieczeństwa istnieją zawsze. Właśnie dlatego warto rozważyć usługi naszej agencji ochrony. Skorzystaj z niemal 30-letniego doświadczenia branżowego Solid Group, czyli wiodącej firmy zapewniającej opiekę nad klientom indywidualnym i firmowym.

Konsultacja dotycząca skutecznych systemów alarmowych jest bezpłatna – może się odbyć drogą telefoniczną lub mailową. Istotą skutecznej ochrony nieruchomości, chociażby w trakcie sezonu urlopowego, jest dobór jak najlepszych metod i środków. Jako specjaliści z Solid Group zapewniamy kompleksowe spojrzenie na kwestię ochrony i proponuje gotowe rozwiązania w zakresie nowoczesnych systemów alarmowych, monitoringu czy fizycznego nadzoru nad obiektem.

Podsumowując, warto przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw” związane ze zleceniem profesjonalnej ochrony, która na czas wyjazdów wakacyjnych jest najskuteczniejszym sposobem zniwelowania obaw i ryzyka. Poza tym pamiętaj o podstawach, czyli przede wszystkim dokładnym zamknięciu budynku czy powierzeniu opieki nad nim ściśle zaufanej, sprawdzonej osobie.