Istnieje wiele sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa mieniu i ludziom. Współczesne technologie dają ogromne możliwości, jednak rozbudowane instalacje i skomplikowane, nowoczesne urządzenia często są drogie w zakupie i montażu, a ich funkcjonalność znacząco wykracza poza podstawowe potrzeby użytkowników. Niekiedy najlepsze okazują się najprostsze rozwiązania, czego doskonałym potwierdzeniem jest system antypadaowy. W jakich sytuacjach znajduje on zastosowanie? Kiedy warto go stosować? Jakie są jego zalety? Na i inne pytania z nim związane odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym jest i na czym polega system antynapadowy?

Drogie i skomplikowane systemy alarmowe składające się z licznych kamer i czujek są świetne w dużych firmach, instytucjach i miejscach użyteczności publicznej, jednak zupełnie nie nadają się np. w mieszkaniu w bloku, niewielkim domu szeregowym, małym biurze czy niedofinansowanej placówce opiekuńczej. W takich obiektach i dla osób indywidualnych i mocno ograniczonym budżecie optymalną metodą na podwyższenie bezpieczeństwa jest wykorzystanie możliwości stosunkowo prostego systemu antynapadowego. Tego rodzaju instalacja składa się z następujących elementów:

 • pilot,
 • urządzenia monitorujące,
 • radiolinię.

Działanie systemu antynapadowego jest nieskomplikowane i polega na tym, że po wciśnięciu guzika w zależności od konfiguracji zostaje przywołana ochrona lub wezwana pomoc do służb ratunkowych. Taki sygnał powinien być traktowany przez agencję ochroniarską w sposób priorytetowy i podlegać natychmiastowej reakcji. Gwarancję błyskawicznego działania gwarantuje nasza firma, która zajmuje się również projektowanie i wdrażaniem systemów antypasatowych w przedsiębiorstwach, mieszkaniach i domach.

System antynapadowy – kiedy i dlaczego warto

Dzięki wdrożeniu profesjonalnego systemu antynapadowego małym kosztem można zapewnć sobie wsparcie w nagłych przypadkach. Dotyczy to takich sytuacji jak:

 • napad,
 • pożar,
 • kradzież,
 • pobicie,
 • wypadek (np. upadek i złamanie).

Montaż systemu antynapadowego przebiega w sposób bezinwazyjny i bardzo szybki. Koszt nowej instalacji wynosi zazwyczaj kilkaset złotych, a opłata abonamentowa za zapewnienie stałego monitoringu – kilkadziesiąt złotych. Jak więc widać, jest to rozwiązanie relatywnie tanie, na które może sobie pozwolić praktycznie każdy niezależnie od indywidualnej sytuacji finansowej. Tymczasem korzyści wynikającego z montażu systemu antynapadowego mogą być bezcenne, ponieważ w wielu sytuacjach szybko udzielona, profesjonalna pomoc okazuje się na wagę zdrowia lub nawet życia.

Prostota obsługi, łatwość montażu i niskie koszty sprawiają, że systemy antynapadowe są świetną propozycją dla osób starszych, chorych czy samotnych. Gdy z jakichś powodów nie można liczyć na całodobowe wsparcie bliskich, w razie potrzeby wystarczy wcisnąć przycisk, żeby wezwać pomoc. W ramach świadczonych usług zajmujemy się kompleksowym montażem instalacji i zapewniamy stały monitoring sygnałów, dlatego zapraszamy do współpracy każdego, kogo interesuje system antynapadowy.

Najważniejsze zalety systemu antynapadowego:

 • niskie koszty,
 • błyskawiczna reakcja na wezwanie,
 • prosty montaż,
 • łatwa obsługa,
 • możliwość zastosowania w dowolnej nieruchomości.