Skoro przestępcy chętnie szukają sposobów wykorzystania nowoczesnych technologii do realizacji swoich planów, tym bardziej z zaawansowanych rozwiązań powinny korzystać służby oraz firmy świadczące usługi ochrony osób i mienia. Współczesne agencje mają do dyspozycji całą paletę narzędzi do skutecznego wspierania klientów. Oto najważniejsze technologie wdrażane dla ochrony na najwyższym poziomie.

Nowoczesne technologie i ich najważniejsze zalety

Istotą innowacyjnych technologii jest ich przydatność oraz zaawansowanie względem starszych rozwiązań. Współczesny człowiek dąży do maksymalnej automatyzacji i wygody, a także ograniczania ryzyk związanych z ludzkim błędem. Czego nie dostrzeże ludzkie oko, może zarejestrować czujnik lub kamera. Co wymagałoby kiedyś osobistej rozmowy lub choćby połączenia telefonicznego, dziś jest przekazywane zdalnie, przez Internet. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, agencje ochrony działają szybko i skutecznie oraz mają większe możliwości powstrzymania napastników czy włamywaczy.

Zarówno ochrona mienia, jak i ludzi, jest dziś bezpośrednio związana z technologiami. Dlatego jeśli decydujesz się na wynajem firmy ochroniarskiej, wybierz tę, która w sposób szczególny dba o aspekty sprzętowe. Solid Group od lat trzyma rękę na pulsie i proponuje klientom zaawansowane, nowoczesne technologie służące do ochrony. Sprawdź, w jaki sposób zwiększa się dzięki nim poziom bezpieczeństwa.

Łączność internetowa

Wiele urządzeń, które wchodzą w skład systemów alarmowych czy podstawowego wyposażenia pracowników ochrony, korzysta z łączności internetowej. Choćby za pomocą modułu Wi-Fi można łączyć ze sobą sprzęt czy zdalnie go kontrolować. Z kolei monitoring pozwala na oglądanie obrazu z domowych kamer, np. leżąc na słonecznej plaży setki czy znajdując się tysiące kilometrów od mieszkania. Tym bardziej firma odpowiedzialna za bezpieczeństwo mienia lub osób może włączać do swoich działań technologie mobilne czy wielofunkcyjne aplikacje.

GPS

Kolejną technologią, która zrewolucjonizowała branżę ochrony, jest system GPS. Nawet miniaturowy nadajnik może z dużą dokładnością wskazać lokalizację np. skradzionego samochodu. GPS wspiera też koordynację działań i wszystkie zadania, które wymagają namierzenia celu lub obiektu. Przy okazji należy wspomnieć o innych technologiach służących do zabezpieczania samochodów, np. blokadach zapłonu czy radiowych lokalizatorach.

Czujki

Wielofunkcyjne działanie nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie systemu alarmowego jest możliwe dzięki zastosowaniu wielu czujek o różnym przeznaczeniu. To elementy, które rejestrują zdarzenia uruchamiające zaprogramowane działanie. Dla bezpieczeństwa osób i mienia stosuje się m.in. czujki:

  • gazu, dymu, czadu,
  • ruchu,
  • zalania,
  • zbicia szyby.

Przykładowo, popularna czujka typu PIR+MW wykrywa ruch zarówno dzięki podczerwieni, jak i mikrofal. Za sprawą takiej kombinacji nie jest podatna na błędne działanie z powodu ruchu powietrza czy zmiennej temperatury.

Inne technologie

Specjaliści w zakresie ochrony korzystają jeszcze z wielu innych nowoczesnych technologii, które wspomagają ich pracę. To między innymi:

  • systemy kontroli pracowników ochrony,
  • technologia beaconowa,
  • identyfikacja radiowa RFID,
  • drony,
  • analityka obrazu.

Nowoczesna firma z nowoczesnymi technologiami – Solid Group

W Solid Group stawiamy na nieustanny rozwój. Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, nasi pracownicy są wyposażeni w nowoczesny sprzęt, dlatego niezależnie, o której formie współpracy myślisz, możesz mieć pewność, że będziemy wykorzystywać urządzenia innowacyjne i niezawodne. Błyskawiczna i skuteczna reakcja pozwalająca na zapobieganie wielu zagrożeniom to nasz cel, który realizujemy, mając do dyspozycji zaawansowane technologie. Napisz lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnego sprzętu, który stosujemy w ramach świadczonych usług!